Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 19 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

40 lat? Szanse jakieś są...

09.11.2017 - Skierniewice - Wiadomości

Skierniewicka kapsuła czasu, która w założeniu ma przetrwać do roku 2057 – już wymaga naprawy, bo zaparowała od środka. Czy napisane przez skierniewiczan listy do przyszłości mają szanse przetrwać bez uszczerbku w kosztującej ponad 45 tysięcy złotych kapsule, której okres gwarancyjny wynosi 3 lata? Projektant i zarazem wykonawca uspokaja.

21 października w przeszklonej krypcie pod płytą skierniewickiego Rynku uroczyście zamknięto złocone jabłko z brązu. W jego środku znalazły się listy napisane przez mieszkańców miasta do przyszłych pokoleń – zgodnie z założeniami, kapsuła czasu zostanie otwarta za 40 lat, na 600-lecie Skierniewic.

Ostatnie dni mogą jednak budzić obawy, czy kapsuła przetrwa tyle lat bez uszczerbku. Obecnie można ją podziwiać... teoretycznie, bo hartowaną szybę pokryła od środka rosa. Wykonawca, rzeźbiarz Jerzy Sobociński z Poznania (jest też autorem rzeźby Wokulskiego na peronie dworca kolejowego w Skierniewicach oraz ławeczki Pieniążka w Rynku) przekonuje, że zaparowane wnętrze to tylko drobny problem techniczny.
Tekst i fot. Sławomir Burzyński

Cały artykuł w bieżącym wydaniu (9.11) "Głosu Skierniewic i Okolicy", e-wydanie do kupienia tutaj

 

                            Kapsuła w dniu zamknięcia (zdjęcie po lewej stronie) oraz obecnie (po prawej):

Komentarze

Fragles (*.*.0.134) 12.12.2017 Zgłoś naruszenie
Na dzień dzisiejszy nic nie widać tak jest szyba zaparowana od środka. Zastanawiam się jeszcze czy ktoś zauważył że obręcz wokół jest źle ustawiona? Oznaczenia kierunków przesunięte są o ok. 40 stopni z rzeczywistością.
Tyle (*.*.3.38) 16.11.2017 Zgłoś naruszenie
Park, rynek, fontanna, kapsuła, ot kolejny bubel. Nikogo to już nie dziwi.
Dodaj komentarz