Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Bez prysznica. W kranach nie ma wody

13.06.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Wieczorny prysznic to luksus. Niskie ciśnienie w kranach, spółka rozważa wprowadzanie zakazu podlewania ogródków miejską wodą. Zapowiada się naprawdę upalne lato i problemy, z którymi trudno będzie sobie wodociągom poradzić.

Spółka Wod-Kan potwierdza – są kłopoty z odpowiednim ciśnieniem wody. To efekt suszy i stanu latami nie czyszczonych zbiorników retencyjnych.
– Jedyne co w tej sytuacji mogę, to prosić o rozwagę i oszczędne gospodarowanie wodą. Kłopoty w dostawie wody są spowodowane nadmiernym zużyciem i podlewaniem ogródków, pracą zraszaczy – przyznaje Jacek Pełka, prezes Wod-Kan.
Spółka pokazuje liczby – średnie dobowe zużycie wody w mieście w maju wzrosło z 7 tysięcy metrów sześciennych do 11,5 tysiąca w minioną sobotę (9.06).
anw

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu (14.06) "Głosu Skierniewic i Okolicy", e-wydanie dostępne TUTAJ

Komentarze

Maruda (*.*.38.219) 15.06.2018 Zgłoś naruszenie
Fontanny mają obieg zamknięty więc nie zużywają wody
Mieszkaniec (*.*.82.86) 13.06.2018 Zgłoś naruszenie
To niech wyłącza fontanny będzie mniejsze zużycie wody. Za wodę w tym miesicie płacimy jak za złoto, to jest żenujące
Rutkowska z PEło (*.*.3.38) 20.06.2018 Zgłoś naruszenie
Patologiczne miasto w strefie wplywów łódzkich łowców skór
MP (*.*.145.162) 20.06.2018 Zgłoś naruszenie
Pan Prezes Pełka jak widzę podaje różnym mediom różne powody braku wody, a prawda jest taka, że ta studnia powinna być zrealizowana w 2015 r., bo już wtedy była przygotowywana dokumentacja na to zadnie. Niestety władze WODKANU zbagatelizowały ostrzeżenia, że budowa nowego ujęcia wody jest najpilniejszym zadaniem stojącym przed Spółką i Miastem ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dostaw wody dla mieszkańców... W wyniku tego zaniedbania mieszkańcy cierpią na brak wody... Problem braku wody będzie narastał, a jego rozwiązaniem miała być budowa nowych ujęć wody w rejonie ul. Rawskiej wraz ze Stacją Uzdatniania Wody. Badania istniejących tam odwiertów i dokumentacja zasobów wody została wykonana w 2014 r. Czyżby Miasto i Spólka mając wiedzę o deficycie wody zrezygnowały z budowy tej strategicznej dla miasta inwestycji???
Dodaj komentarz