Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Niedziela, 21 października 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Burmistrz kontra urzędniczka. Jest apelacja

10.01.2018 - Rawa Mazowiecka - Wiadomości

Władze miasta nie zgodziły się z wyrokiem skierniewickiego sądu pracy, którzy przywrócił do pracy byłą naczelniczkę wydziału gospodarki komunalnej rawskiego ratusza. Burmistrz odwołał się od wyroku.

Naczelniczka wydziału gospodarki terenami została dyscyplinarnie zwolniona na początku czerwca 2016 roku. Powodem miała być utrata zaufania burmistrza. Urzędniczka straciła pracę, bo przygotowała obwieszczenie i zawiadomienia niezgodne z treścią uchwały rady miasta. Dokumenty przed publikacją podpisał... burmistrz. Zwolniona urzędniczka złożyła pozew do sądu pracy. Chciała przywrócenia do pracy i odszkodowania. Wyrok zapadł w listopadzie ubiegłego roku. Sąd przywrócił byłą naczelnik do pracy na poprzednich warunkach pracy i płacy. Zasądził też wypłatę równowartości trzech miesięcznych pensji tytułem wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy. Warunkiem wypłacenia kwoty jest podjęcie przez nią pracy w urzędzie.

Wiadomo już, że urzędniczka w najbliższym czasie do pracy nie wróci. Władze miasta po analizie pisemnego uzasadnienia wyroku zaskarżyły go w całości. – Odwołujemy się od wszystkich punktów: przywrócenia do pracy, wypłaty odszkodowania i kosztów sądowych – wylicza Marcin Młynarczyk, radca prawny w rawskim urzędzie miasta.
Odwołanie zostało złożone w pierwszych dniach stycznia.
jk

Komentarze

Dodaj komentarz