Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

By stanąć na nogach…

11.01.2018 - Rawa Mazowiecka - Wiadomości

Kręgosłup złamany w trzech miejscach, lewa ręka wyrwana i połamana, uszkodzone płuca, połamane wszystkie żebra – to obrażenia jakich Kamil Majewski z Białej Rawskiej doznał w wyniku wypadku drogowego. Teraz jeździ na wózku inwalidzkim. Jest nadzieja, że dzięki stałej rehabilitacji będzie mógł chodzić, ale potrzebne są pieniądze.

Do wypadku doszło 30 kwietnia 2016 r. w Podsędkowicach na drodze Dańków–Biała Rawska.

Kamil ma teraz 23 lata. Jeździ na wózku inwalidzkim. Wypadek diametralnie zmienił jego życie. Mimo to, stara się z optymizmem patrzeć w przyszłość. – Stało się, ale trzeba żyć dalej. Mam nadzieję, że kiedyś stanę na nogach o własnych siłach – podkreśla.

W wyniku wypadku Kamilowi „wybuchł” krąg L1 i jego drobinki powbijały się w rdzeń, który w dodatku jest zmiażdżony. Przez to nie ma przewodnictwa do nóg.
– Lekarze jednak mówią, że Kamil będzie chodził. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi – mówi pan Władysław. – Syn wymaga codziennej rehabilitacji. Byłem z synem w szpitalu i podglądałem rehabilitantów, którzy z nim ćwiczyli. Sam rehabilituję Kamila po 3-4 godziny dziennie. Przykładam się i nie patrzę na zegarek. Rehabilitujemy całe ciało, ale główny nacisk kładziemy na nogi.

Koledzy 23-latka postanowili go wesprzeć i założyli na portalu społecznościowym profil „Pomóżmy Kamilowi stanąć na nogi”.
– Z góry dziękuję za każde wsparcie i dobroć. Dziękuję także moim kolegom, którzy po wypadku zorganizowali zbiórkę krwi oraz za utworzenie profilu na Facebooku – zaznacza Kamil. – Najlepiej by było, żebym już stał na nogach. Mam nadzieję, że tak będzie.

Anna Popłońska

O tym jak doszło do wypadku i jak wyglądały pierwsze tygodnie po wypadku w nowym wydaniu (11.01) "Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy". E-wydanie do kupienia TUTAJ.

 

Jak pomóc Kamilowi?

Można przekazać 1 proc. podatku. wpisując w rubryce „OPP” numer KRS 0000186434, a w rubryce „informacje uzupełniające”: Kamil Majewski 577/M.

Wpłaty indywidualne można przekazywać na indywidualne konto Kamila w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO” ze Złotowa na nr: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010.

 

Komentarze

Dodaj komentarz