Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 14 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Camper ŁSSE w Skierniewicach i Rawie. Strefa dofinansuje szkolenia pracowników

13.06.2018 - Skierniewice - Wiadomości

MATERIAŁ PROMOCYJNY
Czas pomyśleć o podniesieniu kwalifikacji pracowników - przekonuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i rozdaje bony szkoleniowe z nawet 80-procentowym dofinansowaniem. Eksperci ŁSSE postanowili dotrzeć z Programem Strefa RozwoYou bezpośrednio do przedsiębiorców z regionu. Swoim nietypowym camperem odwiedzili także powiaty skierniewicki oraz rawski.

O co chodzi w projekcie? W największym skrócie: mobilni doradcy z ŁSSE zachęcają przedsiębiorców, prowadzących mikro (w tym osoby samozatrudnione), małe i średnie firmy, do inwestowania w podnoszenie kompetencji swoich pracowników. ŁSSE prowadzi dla nich projekt pod nazwą Strefa RozwoYou, w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie w formie bonów na usługi rozwojowe. Wysokość dotacji jest uzależniona od wielkości firmy. Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą liczyć na dotację do 80%, natomiast średnie do 70%. Z dofinansowania skorzystało już wielu przedsiębiorców m.in. łódzka szkoła tańca Augustina Egurroli – Egurrola Dance Studio czy marka Corin z Pabianic – producent ekskluzywnej bielizny.

Aby dotrzeć do przedsiębiorstw w całym regionie i ułatwić im start w projekcie, ŁSSE zdecydowała się utworzyć specjalny mobilny punkt rekrutacji, w którym doradcy mobilni będą służyć swoją pomocą.

– Szczególnie zależało nam na zwiększeniu liczby regionalnych beneficjentów, którzy dzięki dofinansowaniu zyskają wyszkoloną kadrę, co przełoży się z kolei na rozwój nie tylko konkretnych przedsiębiorstw, ale i całego regionu – tłumaczył Marek Michalik, Prezes Zarządu ŁSSE S.A.

We wtorek, 12 czerwca, Camper Regio Strefy zaparkował na Rynku w Skierniewicach, gdzie mobilni doradcy ŁSSE spotkali się z lokalnymi przedsiębiorcami. Właściciele firm, głównie małych oraz mikro, zasięgnęli informacji na temat dofinansowań, a także  aplikowali o przyznanie wsparcia finansowego. Łącznie w Skierniewicach złożono wnioski o przyznanie bonów szkoleniowych o wartości 86 tysięcy złotych. Dzień później z podobną wizytą camper ŁSSE przybył do Rawy Mazowieckiej – tu doradcy ŁSSE czekali na przedsiębiorców pod siedzibą Miejskiego Domu Kultury.

Właściciele firm, którzy skorzystali z możliwości złożenia aplikacji, już wkrótce będą mogli korzystać z nowych kwalifikacji i nabytej wiedzy. Tak jak Paulina Golenia, fizjoterapeutka mobilnie świadcząca usługi rehabilitacyjne w miejscowościach powiatu skierniewickiego, która wzięła udział w poprzedniej edycji programu Strefa RozwoYou.

– Bony przeznaczyłam na dalszy rozwój. Dzięki wsparciu mogę skorzystać z dwóch szkoleń. Ukończyłam już pierwsze z nich: mobilizacje trzewne w terapii manualnej. Przede mną drugie – manipulacje krótkodźwigniowe HVLA.  Pierwszy kurs kosztował 1700 złotych a drugi około 2 tysięcy, z czego sama muszę pokryć jedynie 20 procent. Dofinansowanie do bonów to duża pomoc szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę – mówi Paulina Golenia.


Wizyta w Camperze Regio Strefy jest wyjątkową szansą, by wziąć udział w projekcie i skorzystać z dofinansowania w tej rundzie naboru wniosków do Strefy RozwoYou. Mobilny punkt konsultacji będzie jeździł po Łódzkiem do końca czerwca, a jego trasa obejmie w sumie 22 powiaty. Do tej pory camper odwiedził już: Łódź, Ksawerów, Brzeziny, Koluszki, Zduńską Wolę, Łowicz, Kutno, Sieradz, Widawę, Wieluń, Skierniewice oraz Rawę Mazowiecką. Przed nim jeszcze wizyta w Opocznie, Łęczycy, Ozorkowie, Tomaszowie Mazowieckim, Wieruszowie, Pajęcznie, Poddębicach, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i Radomsku, a także Pabianicach. W wybranych lokalizacjach zaplanowano też spotkania, podczas których dotychczasowi beneficjenci na swoim przykładzie pokażą, dlaczego warto skorzystać z dofinansowania, i jakie możliwości rozwoju zyskali.

Jest to pierwsza tego typu akcja prowadzona przez Operatora bonów rozwojowych, dzięki której przedsiębiorcy mogą aplikować do projektu w pobliżu siedziby swojej firmy. Wsparcie odbywa się w ramach unikalnego Internetowego Systemu Obiegu Bonów Rozwojowych, dedykowanego Strefie RozwoYou. Aplikacja została stworzona od podstaw przez Partnera technologicznego projektu – innowacyjną firmę Inovatica. Ideą systemu jest bezgotówkowy obieg bonów rozwojowych, będących narzędziem płatniczym. Zastosowany mechanizm zwalnia przedsiębiorcę z szeregu formalności.

Szczegółowy plan podróży wraz z datami i adresami postoju campera będzie można znaleźć na stronie http://regiostrefa.sse.lodz.pl/ oraz na profilu społecznościowym projektu na Facebooku.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Komentarze

Dodaj komentarz