Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Sobota, 17 listopada 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
plast-bud
jhm glowna3
jhm glowna1

CBA ponownie w żyrardowskim ratuszu

31.10.2018 - Żyrardów - Wiadomości

Daniel J. dyrektor promocji i Kinga J. była rzecznik żyrardowskiego ratusza zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
– Delegatura CBA w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w działalności żyrardowskim ratuszu – Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura CBA potwierdza informacje "Głosu Żyrardowa i Okolicy".

Wczoraj (30.10) otrzymaliśmy nieoficjalne informacje o zatrzymaniu. Dzisiaj Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza i dodaje wyprowadzono 350 tys. zł na telewizję samorządową. Agenci CBA zatrzymali w Żyrardowie Daniela J. (36 l.), dyrektora wydziału promocji żyrardowskiego urzędu i w Warszawie - Kingę J. (26 l.), byłą rzecznik prasową tego urzędu.

Ustalenia CBA wskazują, że z Centrum Kultury i Wydziału Promocji Urzędu Miasta Żyrardowa wyprowadzono publiczne pieniądze – ok. 350 tys. zł na rzecz firmy zewnętrznej należącej do byłej rzecznik prasowej prezydenta, mającej realizować samorządową Telewizję Żyrardowską (TVŻ). Kaczorek podkreśla, że jej firma wybrana z pominięciem prawa zamówień publicznych, oprócz kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia, uzyskała też bezpłatnie od miasta wyremontowany lokal na redakcję, pracownika opłacanego przez Centrum Kultury, zakupiono dla niej specjalnie m.in. sprzęt informatyczny, oprogramowanie, kamerę.

Zatrzymana przez CBA dwójka usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Tymczasowo aresztowanemu prezydentowi Żyrardowa także przedstawiono nowe, uzupełnione o ten wątek zarzuty.

Już wcześniej, w lipcu br., w tym śledztwie agenci z Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha J. oraz dwóch przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego, z Rewala i Gryfic. Wątek ten dotyczył przekroczenia uprawnień przez prezydenta, ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości gminnych w Rewalu. Na gruntach tych, blisko nadmorskiej plaży, znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy miasta. Sąd Okręgowy w Kaliszu zastosował wtedy wobec prezydenta Żyrardowa areszt tymczasowy.

– Śledztwo jest wielowątkowe. Czynności trwają, niewykluczone są kolejne zatrzymania i powiększenie listy zarzutów – informuje Piotr Kaczorek.

wsz, fot. CBA

 

Więcej wkrótce w "Głosie Żyrardowa i Okolicy"

Komentarze

Dodaj komentarz