Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Wtorek, 19 czerwca 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Czarny tydzień na drogach. Policja apeluje o ostrożność

07.10.2016 - Żyrardów - Prawo i bezprawie

W pierwszym tygodniu października na drogach powiatu żyrardowskiego doszło do 3 wypadków i aż 18 kolizji. W ciągu tych kilku dni życie straciły 4 osoby, w tym troje dzieci, a kolejnych 6 zostało przewiezionych do szpitala.

Tragiczny bilans zaczął się od wypadku 1 października we Mszczonowie, gdzie w czołowym zderzeniu dwóch aut zginęło troje dzieci, a kolejne trzy osoby walczą o życie w szpitalach. Już 2 października doszło do kolejnego groźnie wyglądającego wypadku, który miał miejsce na autostradzie A2- tam doszło do zderzenia dwóch osobówek w wyniku nieostrożności jednego z kierowców. 11-latek podróżujący w jednym z aut trafił do szpitala. Do kolejnego tragicznego wypadku doszło 6 października również na autostradzie A2, tam z nieznanych przyczyn kierujący samochodem ciężarowym uderzył w stojące na pasie awaryjnym renault. Osobówka zatrzymała się na pasie z powodu awarii, pasażer wysiadł z samochodu sprawdzić co się dzieje i w tym momencie ciężarowy daf uderzył w pojazd. Kierowca renault, który był w samochodzie zginął na miejscu, do szpitala przewieziono pasażera osobówki i kierowcę TIR-a.

W ciągu tych kilku dni doszło też, aż do 18 kolizji. Kierujący wymuszali pierwszeństwo, nie zachowywali bezpiecznej odległości. Większość sprawców ukarano mandatami.

- Apelujemy do kierowców o wzmożoną ostrożność i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników dróg – mówi Agnieszka Ciereszko, rzecznik prasowy KPP w Żyrardowie. - Pogarszające się warunki pogodowe, pośpiech czy zmęczenie jest czynnikami, które mają wpływ na ilość zdarzeń. Oprac. tomi, źródło KPP

Komentarze

Dodaj komentarz