Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 18 sierpnia 2017
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Czarny tydzień na drogach. Policja apeluje o ostrożność

07.10.2016 - Żyrardów - Prawo i bezprawie

W pierwszym tygodniu października na drogach powiatu żyrardowskiego doszło do 3 wypadków i aż 18 kolizji. W ciągu tych kilku dni życie straciły 4 osoby, w tym troje dzieci, a kolejnych 6 zostało przewiezionych do szpitala.

Tragiczny bilans zaczął się od wypadku 1 października we Mszczonowie, gdzie w czołowym zderzeniu dwóch aut zginęło troje dzieci, a kolejne trzy osoby walczą o życie w szpitalach. Już 2 października doszło do kolejnego groźnie wyglądającego wypadku, który miał miejsce na autostradzie A2- tam doszło do zderzenia dwóch osobówek w wyniku nieostrożności jednego z kierowców. 11-latek podróżujący w jednym z aut trafił do szpitala. Do kolejnego tragicznego wypadku doszło 6 października również na autostradzie A2, tam z nieznanych przyczyn kierujący samochodem ciężarowym uderzył w stojące na pasie awaryjnym renault. Osobówka zatrzymała się na pasie z powodu awarii, pasażer wysiadł z samochodu sprawdzić co się dzieje i w tym momencie ciężarowy daf uderzył w pojazd. Kierowca renault, który był w samochodzie zginął na miejscu, do szpitala przewieziono pasażera osobówki i kierowcę TIR-a.

W ciągu tych kilku dni doszło też, aż do 18 kolizji. Kierujący wymuszali pierwszeństwo, nie zachowywali bezpiecznej odległości. Większość sprawców ukarano mandatami.

- Apelujemy do kierowców o wzmożoną ostrożność i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników dróg – mówi Agnieszka Ciereszko, rzecznik prasowy KPP w Żyrardowie. - Pogarszające się warunki pogodowe, pośpiech czy zmęczenie jest czynnikami, które mają wpływ na ilość zdarzeń. Oprac. tomi, źródło KPP

Komentarze

MJ 07.10.2016 Zgłoś naruszenie
Ul. Rybickiego na odcinku od Al Rataja do ul. Pomologicznej JEST OBECNIE JEDNOKIERUNKOWA!!! PYTANIE- kiedy szanowni kierowcy przestaną jeździć na pamięć? Zmiana organizacji ruchu doskonale widoczna, ale co tam1 to tylko 140m, przeleci mistrzunio! Dziś omal nie doszło do zderzenia prawidłowo jadącej osobówki (od Rataja w kierunku Pomologicznej) z jadącą pod prąd ciężarówką (jadącą od Pomologicznej w kierunku Rataja). Ludzie, są znaki, parzcie na nie czasami!
Dodaj komentarz