Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 19 listopada 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
plast-bud
jhm glowna3
jhm glowna1

Cztery kamery pokierują ruchem

06.12.2017 - Skierniewice - Wiadomości

W Skierniewicach powstaje kolejna sygnalizacja świetlna sterowana komputerowo. Pierwsza działa już przy Szkole Podstawowej nr 2, budowa następnej kończona jest na skrzyżowaniu ulicy Zadębie i Chabrowej. Prawdopodobnie taki sam system będzie w przyszłości sterował ruchem na zatłoczonym skrzyżowaniu ulicy Łowickiej i Armii Krajowej.

Budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej na ulicy Zadębie może budzić pewne zdziwienie, czy jest potrzebna akurat w tym miejscu, ale zmotoryzowani mieszkańcy tego osiedla są w większości zadowoleni z nowej inwestycji.
– Czasem jest problem z wyjechaniem z ulicy Chabrowej. Do świateł przy kościele  można mieć wątpliwości, ale tutaj na pewno są potrzebne. Żeby tylko były dobrze ustawione, bo inaczej mogą się tworzyć korki – mówi Dariusz Hałat.

Obawy mieszkańca osiedla Zadębie prawdopodobnie się nie urzeczywistnią, gdyż budowana sygnalizacja należy do najnowocześniejszych i cykl świateł będzie tam uzależniony od natężenia ruchu.
Tekst i fot. Sławomir Burzyński

Więcej na ten temat można przeczytać w czwartkowym wydaniu (7.12) "Głosu Skierniewic i Okolicy"

Komentarze

Ma (*.*.2.194) 13.12.2017 Zgłoś naruszenie
Poprzedni prezydent w nosie miał mieszkańców widoku, robiąc skrzyżowanie z Armii Krajowej interesował go tylko własny tyłek. A jest to najgorsze skrzyżowanie w tym mieście.
M (*.*.248.234) 10.12.2017 Zgłoś naruszenie
Do takiej prawdy. Miasto powinno zadbać, jak postawić strażnika miejskiego który będzie zatrzymywał ruch? Może każdy sobie zażyczy przy swojej ulicy takiego? Dobrze się czujesz halo tu ziemia!
Taka prawda (*.*.249.226) 08.12.2017 Zgłoś naruszenie
Do M mieszkańcy osiedla NIE musieli podpisywać żadnej petycji. To UM powinien zadbać o bezpieczne przejście nie tylko dzieci ale WSZYSTKICH mieszkańców. No cóż ulice na os. Widok służą kierowcom za tor Formuły I .
M (*.*.248.234) 08.12.2017 Zgłoś naruszenie
Mieszkańcy Widoku nie podpisywali żadnej petycji. Moi rodzice mieszkają w bloku obok i niczego nie podpisywali. Podpisali ją pewnie za to mieszkańcy kilku okolicznych domków żeby nie oddawać ziemi, a były prezydent sie ugiął i teraz wszyscy mamy kłopot w tym i mieszkańcy tych domków bo nie mogą normalnie wyjechać ze swojej posesji.
Mieszkaniec grodu (*.*.130.27) 08.12.2017 Zgłoś naruszenie
Mam pytanie do naczelnika wydziału komunikacji UM oraz naczelnika wydzialu ruchu drogowego Komendy Policji w Skierniewicach.KIEDY będzie bezpieczne przejście przy Szkole Podst.Nr.4 i gimnazjum przy ul.Szarych Szeregów na os.Widok? ??? Poza tym KIEDY zostaną namalowane pasy przy rondzie przy ul.Szarych Szeregów? ?
Skierek (*.*.23.26) 07.12.2017 Zgłoś naruszenie
Z tego co się orientuję to chodziła petycja o zmianę planów i wykreślenia ronda z projektu. Mieszkańcy właśnie tego widoku skopali sprawę pisemkiem.
M (*.*.248.234) 07.12.2017 Zgłoś naruszenie
No to jak takie się pojawią na skrzyżowaniu Łowicka z Armii Krajowej to mieszkańcy Widoku chyba w ogóle tędy nie wyjadą z osiedla. Prezydent rozładowując te korki na Łowickiej/Mokrej robi defacto dobrze ludziom dojeżdżającym z okolicznych wsi i pogorszy życie swoich wyborców z Widoku. Trzeba było zawczasu zrobić rondo wywłaszczając kilku okolicznych mieszkańców spec ustawą, a nie stosować spec ustawę pod budowę parkingu na Kozietulskiego to apropo poprzedniego prezydenta.
Dodaj komentarz