Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 14 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Dowód rejestracyjny jeszcze trzeba mieć

04.06.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Kierowca, nie mający przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia ubezpieczenia OC narażony jest na mandat. To ma się zmienić, ale nie wiadomo kiedy.

Obowiązek wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i OC ma znieść ustawa zmieniająca Prawo o ruchu drogowym. Kierowcy, szczególnie ci zapominalscy się cieszą, ale... Ustawa wchodzi w życie dziś (4 czerwca), lecz to nie oznacza, że od dziś możemy zapomnieć o dowodzie rejestracyjnym.
Jak wyjaśnia Karol Manys z Ministerstwa Cyfryzacji, to jedynie dzień wejścia w życie przepisów umożliwiających takie rozwiązanie. Natomiast sama zmiana zależy od uruchomienia Centralnej Ewidencji Kierowców w wersji 2.0, a ten termin jest na razie niewiadomą.
– Ewidencja będzie uruchamiana etapami, ministerstwo ogłosi to trzy miesiące wcześniej. Tyle na razie wiemy – mówi Justyna Nowicka z wydziału komunikacji skierniewickiego ratusza.
Czyli na razie wszystko po staremu, za brak dowodu rejestracyjnego i OC w przypadku kontroli kierowca naraża się na mandat, za brak każdego z nich w wysokości 50 zł. Centralna Ewidencja Kierowców według planów ministerstwa ma zacząć działać pod koniec tego roku.
burz

Komentarze

Klaskająca u Rubika (*.*.0.131) 04.06.2018 Zgłoś naruszenie
Tylko kasa dla posłów zawsze szybko się materializuje. Tam nie trzeba uruchomienia Centralnej Ewidencji NapełnianiaŻłoba.
Dodaj komentarz