Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Czwartek, 19 kwietnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Dusił człowieka, bo nie chciał mu oddać... papierosów

09.05.2016 - Rawa Mazowiecka - Prawo i bezprawie

To był pracowity weekend dla policji i rawskiej prokuratury. W ostatnich dniach policjanci pod nadzorem prokuratorów pracowali nad czterema sprawami, w których zatrzymani byli sprawcy przestępstw. Zarzuty kradzieży z włamaniem,  kradzieży, kradzieży rozbójniczej i uszkodzenia ciała usłyszeli czterej mieszkańcy Rawy.

W niedzielę, 8 maja, o godzinie 16.35 do rawskiej komendy zgłosił się 19-latek, który powiadomił o włamaniu do jego mieszkania. Sprawca dostał się do domu przez okno i zabrał portfel z pieniędzmi. O gotówce wiedział  jeden ze  znajomych pokrzywdzonego.  23-letni mieszkaniec Rawy usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania przyznał się do włamania. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Również w niedzielę, 8 maja 2016 roku dzielnicowy podczas obchodu rejonu uzyskał informację o pobiciu. Dotarł do pokrzywdzonego i ustalił, że 4 maja, około godziny 22.40 w Rawie na ulicy Mszczonowskiej, 24-letni rawianin  bił  i kopał po całym ciele 33-latka. Lekarz stwierdził obrażenia ciała powyżej dni 7. Sprawca usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

W nocy z 7 na 8  maja  między godziną 23 a 2 dokonano kradzieży  nawigacji samochodowej, lewarka i butelki perfum. 22-letni właściciel samochodu BMW, z którego skradziono   przedmioty wycenił straty na  340 zł. Auto zaparkowane było w Rawie na ulicy Warszawskiej. Policjanci ustalili sprawcę przestępstwa. 23-letni mieszkaniec Rawy przyznał się do kradzieży i dobrowolnie poddał się karze.

Około godziny 3.30, 8 maja, dyżurny rawskiej policji został powiadomiony, że na jednej ze stacji paliw „szarpie się” dwóch mężczyzn. Kiedy policjanci dojechali na miejsce i ustalali szczegóły zajścia do jednostki zgłosił się pobity mężczyzna. Jak się okazało – jeden z uczestników zajścia na stacji. 29-latek oświadczył, że kiedy tankował paliwo do swojego VW Golfa został zaatakowany przez młodego mężczyznę, który z auta zabrał mu papierosy. Z opisów policjanci wytypowali 21-letniego rawianina, którego zatrzymali na ulicy Katowickiej w Rawie. 

Mężczyzna został przewieziony do komendy. Badanie wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu  w organizmie. Została osadzony w  policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało, rawianin zabrał z samochodu paczkę papierosów o wartości 15 złotych, z której wyciągnął kilka sztuk papierosów i żeby  nie oddać ich właścicielowi – szarpał go, dusił, przewrócił na ziemię powodując uszkodzenia ciała. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Oprac. tomi

Komentarze

Dodaj komentarz