Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Niedziela, 21 października 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Dzielnicowa pomogła bezdomnemu znaleźć mieszkanie

05.11.2017 - Żyrardów - Wiadomości

Pan Jacek P. od kilku lat mieszkał w lesie. Jak twierdzi, nawet zimą nie było tak źle, bo miał karimatę, śpiwór i dwie kołdry. Niewielka renta starczała na jedzenie a za czynsz i rachunki już nie musiał płacić. Był bezdomnym, jednym z wielu.
     
- Przyszedł do mnie pan Jacek i powiedział o tym, że zamieszkuje w lesie. Stracił mieszkanie. Ma rentę, ale nie starcza ona na wynajęcie czegokolwiek. Zapytał czy mogłabym mu w jakikolwiek sposób pomóc przed nadejściem zimy. I tak zaczęła się ta historia - mówi nam dzielnicowa sierż. szt. Anna Rabas-Szarska z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.
55-letni mężczyzna zapewnia, że w lesie miał wszystko co mu potrzebne. Na zakupy chodził najczęściej do Biedronki. Z niskiej renty, część kwoty zabierał mu komornik, dlatego zdecydował się żyć w namiocie, samotnie w głuszy leśnej. - Czasami, kiedy była sroga zima podejmowałem próby korzystania z noclegowni, ale tam przebywają osoby uzależnione od alkoholu a ja w ogóle nie piję więc nie pasowałem, nie byłem mile widziany - wspomina mężczyzna.

Być może decydując się na szukanie pomocy u policjantki uratował sobie życie. Nigdy przecież nie wiadomo jak zimno będzie w grudniu czy w styczniu.

Pomoc nadeszła już kolejnego dnia. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żyrardowie znalazł dla bezdomnego pokój w hotelu robotniczym i zaproponował, że będzie za niego płacił przez dwa miesiące.
- To spokojny, pracowity, o wielkiej kulturze osobistej człowiek. Teraz szuka pracy i mam nadzieję, że ktoś mu ją szybko zaproponuje- zapewnia sierż. szt. Anna Rabas- Szarska. Pan Jacek jest bardzo zadowolony z miejsca w hotelu robotniczym. Złożył już nawet w dwóch miejscach swoje CV.
Tekst i fot. Małgorzata Piekarska


Więcej na temat tej niezwykłej historii będzie można przeczytać już w najbliższym wydaniu "Głosu Żyrardowa i Okolicy"

Komentarze

Kuba z Archipelagu Ludzi Odzyskanych (*.*.251.113) 10.11.2017 Zgłoś naruszenie
I już Wspólnota Żyrardowa ma dwoje kandydatów na radnych. Jeszcze tylko pozyskać.
Dodaj komentarz