Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 14 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Fukcjonariusz wyróżniony za uratowanie życia

26.11.2018 - Żyrardów - Wiadomości

Podziękował mu sam Komendant Główny Policji. Sierżant Igor Olesiński rozsławił żyrardowskich policjantów w najlepszy możliwy sposób – po służbie uratował życie podtopionego mężczyzny.

W czwartek (22.11) w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie odbyła się skromna uroczystość. List z gratulacjami od Jarosława Szymczyka, Komendanta Głównego Policji przekazała sierżantowi Igorowi Olesińskiemu podinspektor Edyta Marczewska, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie.

List od Jarosława Szymczyka, Komendatna Głównego policji

– Jestem pełen uznania dla Pana szlachetnej postawy, która stanowi przykład, jakim winien się kierować każdy człowiek, dla którego praca jest spełnieniem i powołaniem – napisał gen. Szymczyk.

Sierż. Igor Olesiński podczas pobytu na urlopie w Egipcie uratował podtopionego mężczyznę. Udzielił mu profesjonalnej pierwszej pomocy i sprawował nad nim opiekę do przyjazdu służb medycznych. Sierżant nie pochwalił się nikomu swym czynem. To kuzynka uratowanego Węgra napisała list z podziękowaniami do Komendy Głównej Policji, w którym opisała sytuację z wakacji oraz wyraziła podziw i uznanie dla młodego człowieka, w który czasie wolnym od służby nie przestał być policjantem.
– Żadne słowa nie są w stanie okazać wdzięczności, jaką rodzina mojej siostry, a przede wszystkim Laszlo darzy tego człowieka. Dlatego chcemy powiedzieć tylko DZIĘKUJEMY – czytamy w liście.

wsz, fot. Policja Żyrardów

Komentarze

Dodaj komentarz