Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Wtorek, 22 maja 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Gimnazjalista odnalazł zamarznięte ciało mężczyzny

06.01.2017 - Rawa Mazowiecka - Prawo i bezprawie

Na polu w Bogusławkach Małych w powiecie rawskim znaleziono w czwartek (5.01) zwłoki mężczyzny. Policjanci apelują o pomoc i reagowanie w sytuacjach, w których może dojść do wychłodzenia.

Ciało odnalazł około godziny 7.30 gimnazjalista idący na przystanek autobusowy. Natychmiast powiadomił rodziców, a ci – służby ratunkowe. Lekarz, który przyjechał na miejsce stwierdził, że mężczyzna nie żyje.

- Najprawdopodobniej przyczyną śmierci 59-letniego mieszkańca powiatu rawskiego było wychłodzenie – mówi nadkom. Karolina Sokołowska, rzecznik KPP Rawa Mazowiecka. - Apelujemy do wszystkich o reagowanie w sytuacjach, kiedy może dojść do wychłodzenia. Bardzo ważne jest zaangażowanie i informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy. W sytuacjach pilnych wystarczy wykonać jeden telefon, żeby nie dopuścić do zamarznięcia. Nie ważne, czy powiadomimy pogotowie, policję, straż miejską czy straż pożarną. Ważne, żeby nie przechodzić obojętnie obok osoby leżącej na ulicy czy ławce. Warto też zainteresować się sąsiadem, którego nie widziało się kilka dni. Oprac. tomi

Komentarze

Dodaj komentarz