Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Wtorek, 19 czerwca 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Gmina Skierniewice: budżet wielu niewiadomych

28.12.2016 - Skierniewice - Wiadomości

GMINA SKIERNIEWICE Ponad 3,4 miliona złotych zamierzają w przyszłym roku wydać w gminie na różne inwestycje - tak wynika z budżetu na rok 2017, który w środę (28.12) przyjęli radni gminy Skierniewice.

Podczas środowej (28.12) sesji radni gminy Skierniewice przyjęli budżet na rok przyszły i uchwalili plan inwestycji, które mają być zrealizowane. Nikt nie ukrywał, że budżet ten jest tylko szkicem i w najbliższych tygodniach i miesiącach wiele może się zmienić.

- Z pewnością będzie wiele zmian, bo na dziś jest mnóstwo niewiadomych - mówi Dominik Moskwa, wójt gminy Skierniewice. - Nie wiemy, co będzie ze szkołami, jakie będą niektóre dochody gminy i dlatego tego wszystkiego nie mogliśmy zapisać w budżecie - dodaje.

Mimo tego dochody gminy w przyszłym roku zaplanowano na kwotę niewiele ponad 28 milionów złotych, a wydatki na 28 milionów 549 tysięcy złotych. Roczny deficyt wynieść ma 539 tysięcy złotych. Po podsumowaniu zadłużenie gminy Skierniewice, które planuje się w najbliższych kilku latach znacząco zmniejszyć, przekroczy kwotę 10 milionów zł.

Konieczność oszczędzania, a jednocześnie planowania większych inwestycji, jak chociażby kanalizacji powoduje, że w przyszłym roku na inwestycje składać mają się niezbędne, bieżące prace oraz kończenie tego, co rozpoczęto w latach minionych. Wydatki na te cele przekroczą 3,4 miliona złotych. Tekst i fot. wk

Więcej o budżetowych planach na 2017 rok oraz o zapisanych inwestycjach w kolejnym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” w czwartek, 5 stycznia.

Komentarze

Dodaj komentarz