Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 14 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Historia Igi poruszyła Elżbietę Jaworowicz

18.05.2018 - Żyrardów - Wiadomości

W piątym miesiącu ciąży rodzice uratowali jej życie. Teraz walczą o sprawność Igi. Dziewczynka ma jedną szansę na to u dr Drora Paleya na Florydzie. Dzieli ją od niej kwota 2 milionów złotych. Mają nadzieję, że pomoże im w tym program Sprawa dla reportera Elżbiety Jaworowicz.

Iga Hodun, która właśnie skończyła 4 lata, i nadal kiedy dmucha świeczki na torcie, wypowiada marzenie o dwóch długich nóżkach i spacerze z rodzicami za rączki. Nic dziwnego, że historia poruszyła Elżbietę Jaworowicz.

Plan postawienia Igi Hodun na nogi przedstawił jedynie dr Dror Paley z Florydy. Koszt operacji wyliczono na około 2 miliony złotych.

Teoretycznie Iga powinna otrzymać finansowanie z NFZ-tu, bo takiego leczenia jak u dr Paleya nikt w Polsce nie był w stanie zaproponować. Fundusz odmówił finansowania (...). Rodzice Igi Hodun wnieśli sprawę do sądu przeciwko decyzji NFZ-tu, wygrali w dwóch instancjach, ale NFZ ponownie odwołał się od wyroku. Ostateczne rozstrzygnięcie będzie znane w czerwcu. Niestety, nawet jeśli rodzice wygrają, nie oznacza to pieniędzy na leczenie. Korzystny wyrok sprawi jedynie, że NFZ ponownie zajmie się sprawą, i znów będzie mógł odmówić, jeśli poda inne uzasadnienie.

Rodzice próbowali zbierać pieniądze przez fundacje i portalu siepomaga.pl. Niestety nawet na tym ostatnim przez pół roku udało się zabrać zaledwie kilkanaście tysięcy złotych.

Z nieoczekiwaną pomocą przyszedł Stanisław Wasilewski, który wykorzystał swój kontakt do Elżbiety Jaworowicz, autorki telewizyjnej Sprawy dla reportera. Dziennikarka od razu zainteresowała się sprawą dziewczynki i pod koniec kwietnia zrealizowała nagranie.
Program wkrótce zostanie wyemitowany.
Tekst i fot. Anna Wrzesień

Więcej na ten temat w "Głosie Żyrardowa i Okolicy" w czwartek, 17 maja, e-wydanie dostępne TUTAJ

Komentarze

Dodaj komentarz