Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 14 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Ile powinien zarabiać starosta?

06.12.2018 - Rawa Mazowiecka - Wiadomości

Radnym z klubu PiS zabrakło zaledwie jednego głosu, by przeforsować swoją propozycję wynagrodzenia dla starosty rawskiego. Józef Matysiak będzie zarabiał 10 180 zł (brutto). Według opozycyjnych radnych pensja starosty powinna być o 3 tys. złotych niższa.

Podczas ostatniej sesji (28.11) powiatowi radni dyskutowali o tym, ile powinien zarabiać starosta rawski. Zgodnie z przepisami to do kompetencji rady należy ustalenie miesięcznego wynagrodzenia włodarza powiatu.

W przygotowanym na sesję projekcie uchwały proponowano, by Józef Matysiak w nowej kadencji zarabiał tyle, ile na koniec poprzedniej, czyli 10 180 złotych (brutto).

Z taką propozycją wynagrodzenia starosty nie zgadzali się powiatowi radni z klubu PiS. W imieniu opozycji wniosek zmieniający proponowaną pensję złożył Paweł Jakubowski. – Sytuacja finansowa powiatu jest nieszczególnie sprzyjająca, dlatego uważamy, że ustalenie wynagrodzenia w maksymalnych kwotach jest niewłaściwe – przekonywał radny.

jk

 

Więcej na temat wynagrodzenia starosty rawskiego w najnowszym wydaniu (6.12) "Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy", e-wydanie dostępne TUTAJ

Komentarze

Zajrzyj za kulisy (*.*.58.4) 07.12.2018 Zgłoś naruszenie
W Rawie panoszy się nepotyzm. A rawskie urzędy opanowały rodzinne kliki i znajomi "królika".
Dodaj komentarz