Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 18 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

Justyna Łukasik nową dyrektor sanepidu

03.05.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Justyna Łukasik odebrała powołanie z rąk prezydenta Skierniewic 2 maja. Zastąpiła na stanowisku Barbarę Wieteskę. Dotychczasowa dyrektor pracami sanepidu kierowała nieprzerwanie przez ostatnie 21 lat. Z końcem kwietnia zakończyła pięcioletnią kadencję, prezydent nie zaproponował dotychczasowej dyrektor kolejnej kadencji.

Nowa dyrektor obejmuje urząd w wieku 36 lat. Nieoficjalnie słyszymy, że dotychczasowej dyrektor ma zostać kierownikiem sekcji epidemiologii, stanowisko w strukturze oznaczałoby objęcie funkcji zastępcy dyrektora. Barbara Wieteska za dwa lata osiągnie wiek uprawniający do przejścia na emeryturę.

Skierniewicki sanepid jest dziś miejscem pracy dla ponad 100 osób.
Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta pytany o nowego szefa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skierniewicach i decyzję nie powierzenia na kolejną kadencję obowiązków dotychczasowej dyrektor mówi: – Pracownicy jednostki zwrócili się do mnie, prosili, by dać szansę komuś nowemu. Nikt nie urodził się prezydentem, nikt kierowniczego stanowiska nie pełni dożywotnio. To niełatwa decyzja, ale jestem przekonany co do jej słuszności, a przede wszystkim konieczności przeprowadzenia zmian. Przed podjęciem decyzji rozmawiałem z panią Barbarą Wieteską.

– Dałam się poznać jako dobry fachowiec, pora wykazać się kompetencjami jeśli chodzi o zadania kierownika, zarządzającego instytucją – mówi w rozmowie z „Głosem” Łukasik. – Rzetelnie pełnić będę obowiązki powiatowego inspektora oraz dyrektora stacji – zapowiada.

Kandydatura Justyny Łukasik została popartą pozytywną opinią Wojewódzkiego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego w Łodzi oraz starosty skierniewickiego.
Justyna Łukasik ma wykształcenie wyższe kierunkowe, ukończone studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim, będące równoważne ze specjalizacją wymaganą do objęcia stanowiska. Pracę zawodową zaczęła jako młodszy asystent w laboratorium. Pełniła też obowiązki głównego specjalisty ds. systemu jakości w laboratorium. Pracowała w pionie higieny żywności. Łukasik jest audytorem wewnętrznym bezpieczeństwa żywności.
anw

Więcej nt. kuluarów powołania nowego szefa skierniewickiego sanepidu w papierowym wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" w czwartek, 10 maja.

Komentarze

ciekawski (*.*.224.231) 05.05.2018 Zgłoś naruszenie
Przecież starosta negatywnie się wypowiedział o tej kandydaturze. Ciekawe kto stoi za tą nominacją?
ciekawski (*.*.181.111) 09.05.2018 Zgłoś naruszenie
Pan Bóg
ben (*.*.54.117) 09.05.2018 Zgłoś naruszenie
Brawo Justynka! Właściwa Kobieta na właściwym miejscu.
ciekawski (*.*.249.2) 10.05.2018 Zgłoś naruszenie
Normalnie tam kuźnia talentów. Jeden został prezesem spółki, druga dyrektorką. Kto następny?
Dodaj komentarz