Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 14 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Kamil Socha żegna się z Unią

13.06.2017 - Skierniewice - Sport

Zarząd Klubu Unia Skierniewice poinformował, iż Kamil Socha podpisał roczny kontrakt trenerski z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec. Trener Socha będzie pierwszym asystentem Dariusza Banasiaka.

- To była propozycja, której nie mogłem odrzucić. Przyznam szczerze, że podczas dwuletniej pracy w roli trenera Unii miałem lepsze i gorsze oferty, odmawiałem, ale propozycja zostania asystentem trenera drużyny, która była blisko awansu do ekstraklasy, a w najbliższym sezonie na pewno o niego powalczy była wyjątkowo atrakcyjna - zaznaczył Kamil Socha. Trener, który awansował z Unią do IV ligi, a sezon zakończy na wysokim miejscu w grupie łódzkiej, poprowadzi zespół do końca rundy oraz z finale wojewódzkiego pucharu Polski. - W środę 21 czerwca w Aleksandrowie Łódzkim zagramy z Wartą Sieradz finał pucharu i po meczu jadę prosto do Sosnowca. Dzień później (22.06) rozpoczynam z nowym klubem przygotowania do kolejnych rozgrywek - dodał Kamil Socha. Trener uważa, że budowany przez niego zespół jest na dobrej drodze do III ligi. - Wiem, że nie zostawiam po sobie spalonej ziemi. Skierniewice mają dobry zespół, który dzięki kilku zmianom, może myśleć o awansie do III ligi i jestem przekonany, że za rok o tej porze miasto będzie mogło cieszyć się z awansu Unii - podkreślił. Trener pytany o reakcje zespołu na informacje o odejściu do Sosnowca zaznaczył. - To są dorośli ludzie, wiedzą, że to dla mnie wielka szansa na rozwój, kolejne doświadczenia, które w przyszłości będę mógł wykorzystać w Skierniewicach. Żal mi na pewno tego, że nie będę dalej budował Unii, która ma wysokie aspiracje, ale jestem przekonany, że zarząd podejmie dobrą decyzję w kwestii mojego następcy i znajdzie człowieka, który z tą grupą piłkarzy i kilkoma wzmocnieniami skutecznie powalczy o III ligę.

- Kamil uczciwie informował nas o propozycji, która pojawiła się już kilka tygodni temu. Na piątkowym treningu przed meczem wygranym 7:0 z Zawiszą Rzgów, trener wraz z nami poinformował zawodników o swoim awansie sportowym - zaznaczył Sebastian Pazurek, wiceprezes Unii. - Na dzień dzisiejszy jest trzech bardzo poważnych kandydatów do przejęcia sterów w Unii. Do 15 czerwca będzie jasne, który z nich poprowadzi Unię do awansu do III ligi, bo taki cel stawiamy przed zespołem i nowym trenerem - podkreślił Sebastian Pazurek.

Trener Socha zapowiedział, że nadal będzie brał udział w budowie Unii.

Zagłębie Sosnowiec, nowy klub Kamila Sochy to znana piłkarska marka. W sezonie 2016/2017 zajęło 3. miejsce w I lidze. W kolejnych rozgrywkach trener Kamil Socha wraz ze sztabem szkoleniowym będzie walczył o awans do Ekstraklasy.
tekst i fot. Adam Michalski

Komentarze

Dodaj komentarz