Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

Kolejny skandal w hospicjum

07.02.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Rewelacje ogłoszone na stronie internetowej Stowarzyszenia Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach każą wątpić w prowadzoną przez organizację działalność. 26 stycznia zamieszczono na niej tekst, w którym „ujawniono prawdę o raku”. Czytamy: „Proaktywny i pozytywny nastrój pomoże go zwalczyć.”.  Są jeszcze przestrogi w rodzaju – chemioterapia, radioterapia, leczenie operacyjne… szkodzą.

Chirurgia, chemioterapia czy radioterapia nie działają, a ludzie powinni zamiast tego wybrać różne strategie żywieniowe – artykuł przekonujący do kolejnej spiskowej teorii, zdemaskowanej przez internautów, promuje na swojej stronie skierniewickie hospicjum.

Tomasz Sobczykiewicz, chirurg onkolog ze skierniewickiego szpitala twierdzi, że autoryzowanie przez hospicjum podobnego artykułu, umieszczanie go na stronie organizacji, która prowadzi ośrodek medycyny paliatywnej, opiekuje się osobami mierzącymi się z chorobami onkologicznymi, jest szkodliwe, nieodpowiedzialne i nieetyczne.

– Nie chce mi się wierzyć, że ktoś przy zdrowych zmysłach umieścił ten tekst na stronie fundacji – komentuje dr Sebastian Krześniak.

Na zdjęciu Magdalena Kuśmierczyk, prezes hospicjum.
Anna Wójcik-Brzezińska

Jakie kontrowersyjne treści zamieściło hospicjum i co na ten temat do powiedzenia ma prezes hospicjum? O tym w najnowszym wydaniu (8.02) "Głosu Skierniewic i Okolicy"

Komentarze

Redakcja "Głosu Skierniewic i Okolicy" (*.*.2.194) 08.02.2018 Zgłoś naruszenie
W związku z zamieszczoną przez p. dr Sebastiana Krześniaka notatką informuję, co następuje. 26 stycznia br. na stronie internetowej hospicjum został zamieszczony artykuł nielicujący z misją organizacji, poddający w wątpliwość współczesną wiedzę dot. leczenia chorób onkologicznych. W tej sprawie poprosiliśmy o komentarz lekarzy, którzy pracują z pacjentami onkologicznymi. Trójka lekarzy wyraziła swoje opinie. Każdy z rozmówców został poinformowany o tym, że opinie zostaną wykorzystane w publikacji. Wszyscy wyrazili swoją dezaprobatę wobec treści promowanych na stronie hospicjum. Dr Sobczykiewicz oraz Krześniak zapoznali się z treścią artykułu zamieszczonego na stronie internetowej hospicjum. Obaj lekarze współpracują z redakcją, odnoszą się do tematów poruszanych na łamach Głosu. Stanowisko dr Krześniaka jest o tyle zaskakujące, że lekarz na etapie pracy nad tekstem dziennikarskim pt. „Kolejny skandal w hospicjum”, nie wnosił wątpliwości czy zastrzeżeń. Faktem natomiast jest, że następnego dnia po opublikowaniu tekstu, dziennikarz otrzymał od lekarza wiadomość sms, w której ten prosi, by nie zamieszczać w tekście jego danych osobowych, jako osoby konsultującej problem. W uzasadnieniu pojawiła się informacja, że lekarz współpracuje z hospicjum i w związku z powyższym umieszczenie takiej treści jest swego rodzaju „niezręcznością”. Niestety, w sytuacji gdy zainteresowany ze współpracy wycofuje się w momencie gdy gazeta jest już na rynku, redakcja nie może dać zadość oczekiwaniom. Łączę wyrazy szacunku, Anna Wójcik-Brzezińska
Sebastian Krześniak (*.*.128.26) 07.02.2018 Zgłoś naruszenie
W artykule przedstawiona jest moja wypowiedź, która została zamieszczona bez mojej wiedzy i zgody. Wypowiedź nie została w żaden sposób przeze mnie autoryzowana. Na analogicznych zasadach w artykule zostało użyte moje zdjęcie, które zostało zamieszczone bez mojej wiedzy i zgody. Zgodnie z przepisami prawa prasowego wystąpię o pisemne sprostowanie tego artykułu i bezprawne użycie mojego wizerunku.
Dodaj komentarz