Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Sobota, 17 listopada 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
plast-bud
jhm glowna3
jhm glowna1

Koniec Platformy Obywatelskiej? Powstaje nowy komitet

01.02.2018 - Żyrardów - Wiadomości

Dwaj ostatni radni PO Akadiusz Rzepecki i Jarosław Gejcyg złożyli legitymacje partyjne pod koniec grudnia 2017 roku. Co prawda nie wyszli z klubu radnych Platforma dla Żyrardowa, ale obecnie grupa i tak ma niewiele wspólnego z PO. Składa się z trojga radnych Arkadiusza Rzepeckiego, Jarosława Gejcyga i Barbary Rzeczyckiej, która jest jedynie sympatykiem partii.

Partia PO wprowadziła do Rady Miasta ze swoich list w 2014 roku pięcioro radnych: Jarosława Gejcyga, Monikę Gwiaździńską-Wrzesień, Roberta Rybickiego, Barbarę Rzeczycką, Arkadiusza Rzepeckiego. Kłopot w tym, że klub radnych szybko zaczął topnieć. Robert Rybicki odszedł do .Nowoczesnej, Monika Gwiaździńska-Wrzesień do klubu radnych Przymierze dla Żyrardowa. Na rok przed wyborami, partię opuściły dwa jej filary w Radzie Miasta Rzepecki i Gejcyg.

Powód  opuszczenia struktur partii to opis jednocześnie aktualna diagnoza kondycji partii - partyjniactwo i brak ideałów zarówno na górze jak i na dole w samorządzie, walka o stanowiska i funkcje a także decyzje personalne podejmowane przez kierownictwo partii, jak choćby w sprawie Hanny Gronkiewicz-Waltz (afera reprywatyzacyjna w stołecznym ratuszu).

Złożenie legitymacji partyjnej przez obu radnych zbiegło się z wyborami w partii, w których wygrała tzw. stara ekipa.
Anna Wrzesień

 

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu (1.02) "Głosu Żyrardowa i Okolicy"

Komentarze

Dodaj komentarz