Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 19 listopada 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
plast-bud
jhm glowna3
jhm glowna1

Krąży w Skierniewicach wirtualny pieniądz

29.11.2017 - Skierniewice - Wiadomości

Skierniewice, chyba po raz pierwszy w historii, znalazły się na ustach całego finansowego świata. Przynajmniej tej jego części, która związana jest z walutą fizycznie nieistniejącą. Jej najpopularniejszą odmianą jest bitcoin, wirtualny pieniądz, którego aktualny (28.11) kurs wynosi 35 179 zł za jednostkę i nadal zwyżkuje.

Świat w ostatnich dniach usłyszał o niewielkim banku ze Skierniewic. Jest to o tyle zaskakujące, że do rozliczeń w euro największa światowa giełda korzysta z usług właśnie tej prowincjonalnej instytucji. Prezes BS w Skierniewicach Władysław Klażyński (na zdjęciu) przyznaje:
– Faktycznie tematem zainteresowała się Komisja Nadzoru Finansowego. Jeżeli nam prześlą pisma, że należy wypowiedzieć umowę spółce, z ciężkim sercem, ale zrobimy to. Możliwe, że przestaniemy dobrze zarabiać.
Bankowcy nie lubią zainteresowania, lubią zarabiać. Oczywiście, o ile to nie niesie nadmiernego ryzyka. Władysław Klażyński powtarza – nie widzi zagrożenia w obsłudze konta spółki Corpo.

Zarejestrowana w Michałowicach w powiecie pruszkowskim spółka Crypto, jak sprawdziliśmy w KRS, ma kapitał zakładowy w wysokości 5 000 zł i została zarejestrowana we wrześniu 2016 roku w Warszawie. Jedynym członkiem i jednocześnie prezesem zarządu jest Ivan Manuel Molina Lee, a 99 proc. udziałów w spółce (o wartości nominalnej 4 950 zł) posiada firma Crypto Capital Corp z Panamy. Udział w wysokości 50 zł ma natomiast osoba niewymieniona z nazwiska w oficjalnych dokumentach spółki.

Postanowiliśmy sprawdzić miejsce, gdzie znajduje się „centrum wirtualnego pieniądza”.
Tekst i fot. Anna Wójcik-Brzezińska, Sławomir Burzyński

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu (30.11) "Głosu Skierniewic i Okolicy"

Komentarze

Były klient tego banku, niezadowolony z lekceważenia klientów w Żyrardowie przy ul. Łukasińskiego (*.*.251.113) 12.12.2017 Zgłoś naruszenie
Coś pan dyrektor się nie postarał. Dla Banku Spółdzielczego Skierniewice załatwiono, że tylko w nim można było płacić zobowiązania dla Urzędu Skarbowego (2015 r.), w tym banku można było kupować znaczki skarbowe, a tu jakieś Crypto zjadło taki temu bankowi intratny kąsek. Karol Kuligowski z Żyrardowa.
Dodaj komentarz