Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 19 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Kto straszy pacjentów?

08.11.2017 - Skierniewice - Wiadomości

Projekt, wykrywający groźne zaburzenia rytmu serca, realizowany wśród skierniewickich seniorów budzi wiele emocji. Pacjenci w Skierniewicach obawiają się wpuszczać pielęgniarki do domów. Policja zapewnia: – Monitorujemy sytuację. Realizujący ogólnopolski projekt załamują ręce: – Zbadaliśmy już ponad 2000 pacjentów w kraju, jedynie w Skierniewicach pojawiła się informacja, że badania mogą być rodzajem oszustwa. Tylko jednego dnia trzech seniorów zrezygnowało z udziału w projekcie, odmówiło skorzystania z bezpłatnych badań.

Alerty znalazły się pod koniec października na popularnym portalu społecznościowym, ostrzeżenia przed nową formą „oszustwa” dystrybuowana była między sobą przez mieszkańców Skierniewic. O sprawę zapytaliśmy w miejscowej komendzie policji. Robert Zwoliński, oficer prasowy jednostki, na pytanie zareagował ze zdziwieniem, przestrzegł jednak przed zbyt pochopnymi wnioskami. Funkcjonariusze mieli temat zbadać, finalnie usłyszeliśmy – nie mamy informacji, które wskazywałyby na problem. Do redakcji zgłosiła się skierniewiczanka, która utrzymywała, że pod jej nieobecność do mieszkania, w którym znajdował się jej 70-letni mąż zapukały dwie kobiety, przedstawiając się, że reprezentują klinikę w Zabrzu, informowały o projekcie pozwalającym kompleksowo zbadać serce mężczyzny. Sytuacją skierniewiczanka była zaniepokojona.

W Skierniewicach Ministerstwo Cyfryzacji wytypowało 22 PESELE seniorów - tyle osób zostało zakwalifikowane do udziału w projekcie. W całym kraju jest to populacja 3000 osób. Najstarszy z dotychczas przebadanych pacjentów skończył 100 lat.

Szkopuł w tym, że jak przyznają przedstawiciele ośrodków prowadzących projekt zamieszanie w Skierniewicach i fałszywe informacje narobiły sporo zamieszania.
Anna Wójcik-Brzezińska

To jedynie fragment artykułu, całość dostępna w nowym wydaniu (9.11) "Głosu Skierniewic i Okolicy"

Komentarze

skierniewiczanka (*.*.193.226) 09.11.2017 Zgłoś naruszenie
należy najpierw się umówić
Dodaj komentarz