Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 14 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Licealiści z „Klasyka” pielgrzymowali na Jasną Górę

19.09.2015 - Skierniewice - Edukacja

Uczniowie klas drugich Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego w Skierniewicach wraz z wychowawcami, 17 września pielgrzymowali na Jasną Górę. Tam uczestniczyli w XV Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Ponadto uczestniczyli we mszy św. z odsłonięciem Cudownego Obrazu Matki Bożej, a także w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, którą sami prowadzili.

Myślą przewodnią tegorocznego forum były słowa św. Jana Pawła II: „Wolność urzeczywistnia się przez miłość, to znaczy przez dar z siebie”. Młodzież wysłuchała prelekcji ks. Marka Studenskiego, duszpasterza i pedagoga, który nauczał o relacji wolności i miłości. Uczniowie wysłuchali też świadectw dwóch małżeństw na temat „bycia darem” w życiu małżeńskim i rodzinnym. Ponadto świadectwo dotyczące swojego życia duchowego złożył aktor Adam Woronowicz. Opowiedział on młodzieży o ogromnym znaczeniu wiary w swoim życiu. Na koniec miała miejsce dyskusja młodzieży z prelegentami.

Pielgrzymka do Częstochowy odbyła się w ramach V Tygodnia Wychowania (14 – 18 września). W tych dniach w szkolnych wydarzeniach uczestniczyła cała Społeczność Zespołu Szkół im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach. jm, fot. Klasyk

Komentarze

Dodaj komentarz