Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 18 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

Makieta droższa od pełnomorskiego jachtu

09.05.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Miasto buduje kolejny plac zabaw, który kosztuje krocie, czyli setki tysięcy złotych. Będzie na nim makieta łódki droższa od prawdziwego pełnomorskiego jachtu. Plac powstanie przy ulicy Szarych Szeregów na osiedlu Widok, obok siłowni plenerowej.

Plac przy skateparku to oczko w głowie prezesa SSM, ale niedługo będzie wyglądał jak biedny kopciuszek – miasto wystawia plac zabaw, na widok którego mieszkańcom oko zbieleje. Będzie to najdroższy i najnowocześniejszy plac na osiedlu Widok. Został zgłoszony jako ubiegłoroczny projekt budżetu obywatelskiego, ale inwestycja przy ulicy Szarych Szeregów będzie realizowana dopiero teraz. Wcześniej przeszkodą była cena.

Zgłoszony projekt został oszacowany na 150 tysięcy, ale gdy miasto przystąpiło w minionym roku do realizacji okazało się, że plac ma być full wypas i trzeba dołożyć ponad 300 tysięcy – więc budowę przełożono na ten rok.

Po otwarciu trzech złożonych w przetargu ofert zaskoczenie, najtańsza opiewa na prawie 600 tysięcy. I właśnie tyle plac zabaw będzie kosztował, bo miasto zdecydowało dołożyć brakującą kasę, decyzja zapadła na ostatniej (26.04) sesji miejskiej rady.
– Teren wymaga odwodnienia, cały plac zabaw będzie ogrodzony, a wśród wyposażenia jest między innymi czteroosobowa łódka, która będzie kosztować 70 tysięcy – wiceprezydent Eugeniusz Góraj tłumaczy cenę inwestycji.

Rzeczona łódka będzie miała prawie 17 metrów długości, maszt, zjeżdżalnię i siatkę na burcie do wspinana się. Niestety, zabawkowa łódka za grube tysiące pływać nie będzie, pod nią brak wody, tylko sztuczna nawierzchnia.

Dla porównania, prawdziwy jacht pełnomorski o długości ponad 8 metrów i z pełnym wyposażeniem można kupić – co sprawdziliśmy wśród ofert na jednym z internetowych portali – za 35 tysięcy złotych, a na bardziej wymagającego czeka sześcioosobowa jednostka w cenie 59 tysięcy.
Tekst i fot. Sławomir Burzyński

Więcej na ten temat w czwartkowym wydaniu (10.05) "Głosu Skierniewic i Okolicy", e-wydanie dostępne TUTAJ

Komentarze

Z os.Widok (*.*.179.134) 13.05.2018 Zgłoś naruszenie
No cóż zbliżają się wybory samorządowe to władza chce kupić głosy wyborców. O ile wiem to ten plac miał zostać przebudowany w 2017 roku. Także w 2017 roku na os. Widok miało być oświetlenie ledowe. Prawda jest taka że obecna władza NIE jest zainteresowana żeby cokolwiek zmienić na osiedlu Widok. Może należy przeprowadzić referendum o odłączeniu się os. Widok od miasta?? Poza tym dlaczego miasto NIE ma obwodnicy???. Panie prezydencie kiedy znajdzie Pan czas na spotkanie z mieszkańcami Widoku jeśli dopiero przed wyborami to niech Pan nie liczy na głosy mieszkańców.
Dodaj komentarz