Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

Miasto budować będzie na wynajem

08.02.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Miasto zawiesza na czas nieokreślony budowę lokali socjalnych, w niepamięć idzie też plan wzniesienia czterech bloków komunalnych. Teraz w Skierniewicach chcą budować droższe w utrzymaniu mieszkania na wynajem.

Nie będzie trzeciego przetargu na budowę mieszkań socjalnych. Przynajmniej w najbliższym czasie. Wiceprezydent Eugeniusz Góraj (na zdj.) przekonuje, że przyczyną wstrzymania kolejnego przetargu wcale nie jest brak pieniędzy w miejskiej kasie. Potwierdza również, że w tej sytuacji termin budowy mieszkań socjalnych, określony na koniec lipca, jest całkowicie nierealny.

Samorząd zabiega o sfinansowanie budowy mieszkań z programu Mieszkanie Plus. Chodzi o budynki przy ulicy Sobieskiego.
Sławomir Burzyński

Więcej na ten temat w bieżącym wydaniu (8.02) "Głosu Skierniewic i Okolicy"

Komentarze

ja (*.*.248.234) 14.02.2018 Zgłoś naruszenie
Jak to nie ma wsparcia jak zarabiaja najniższą krajową. Przecież 500+ jest kryterium dochodowe na 1wsze dziecko. Chyba ktoś się nie łapie w kryterium i wylewa tutaj swoje żale. Program jest prodemograficzny i nie powinno się dawać tym co mają 1 dziecko, a się nie łapią w kryterium "na zachęte", tylko wtedy gdy się postarają o kolejne dzieci. Niestety system emerytalny mamy taki że obecnie pracujący płacą składki, które automatycznie są wypłacane obecnym emerytom w postaci emerytury w zamiast za obietnice emerytury za kilkadziesiąt lat dla obecnie pracujących. System będzie się "spinał" wtedy gdy będzie zastępowalność pokoleń. Niestety w latach 90 dominowały rodziny 2+1 i teraz mamy tego konsekwencje. Owszem można dać 500+ na każde dziecko, tylko co zrobisz za kilkadziesiąt lat gdy państwo będzie stać tylko np na 500 zł emerytury dla każdego bo 1 pracujący będzie utrzymywał 2 albo 1,5 emeryta? Na co starczy Ci te 500zł? Dlaczego rodzice którzy mają więcej niż 1 dziecko mają się godzić żeby ich dzieci pracowały na innych emerytów którzy mieli 1 dziecko lub w ogóle? Przecież to oni ponosili trud i koszty utrzymania i wychowania tych dzieci? System się zepnie jak naród będzie solidarny, posiadanie 1 dziecka to dla wielu wygoda niestety.
Skierek (*.*.3.76) 13.02.2018 Zgłoś naruszenie
Problem stanięcia na nogi nie dotyczy rzeszy młodych ludzi pracujących za minimalną krajową, którzy niestety muszą kalkulować swoje wydatki na dziecko i odkładają te plany na coraz późniejsze lata swojego życia. I to jest dla nich frustrujące, że są godnymi obywatelami, płacą podatki, zarabiają minimalną i nie ma dla nich żadnego wsparcia, bo należy im się tylko becikowe, a 500+ na pierwsze dziecko ich omija. W latach 80 średni wiek rodzącej kobiety to 20 lat. A obecnie to już 29, wiele z tych 30% po prostu nie zdąży z drugim dzieckiem, inni nie podołają finansowo, a jeszcze inni napotkają problemy zdrowotne... A czy w ta liczbę wliczone są zakonnice? :)
LOLO (*.*.248.79) 11.02.2018 Zgłoś naruszenie
DOSTAJĄ 500 + ...... NIECH ZACZNĄ DBAĆ O WŁASNE LOKUM..... WSZYSTKO DAJ......PODSUŃ......ZAŁATW......!!!!!!!!!! DOŚĆ TEGO DOBREGO ........!!!!!!!!,,,,,,CO TO ZNACZY MIASTO MA BUDOWAĆ MIESZKANIA .....????.....DLA KOGO I PO CO ,,,???? ABY DO TEGO DOKŁADAĆ ,,,,,,, SĄ BANKI .....SĄ KREDYTY.....SĄ MIESZKANIA NA RYNKU.....MOŻNA KUPIĆ ......WYNAJĄĆ....---- I DBAĆ.....DBAĆ... .JAK SOBIE POŚCIELESZ TAK ŚPISZ I TYLE,,,,!!!!!!!!!!!!!!!!
Tomek (*.*.248.234) 12.02.2018 Zgłoś naruszenie
Ojojoj jakie to straszne że wreszcie rodziny staną na nogach. Przypomnę że w Polsce jest tak fatalna dzietność że dzisiejsi 30-40 latkowie to dostaną za 30-40 lat niższe emerytury od dzisiejszych emerytów i nie będą nawet narzekali że nie mają na leki tylko będą ciułali na jedzenie i opłaty mieszkaniowe bo na to im nawet nie starczy, a gdzie tu myśleć o lekach. 500+ i mieszkanie+ to próba przełamania tego i zachęcenie sporej grupy 30latków do jeszcze jednego dziecka. Wg szacunków aż 30% kobiet w Polsce nie urodzi żadnego dziecka, i kto ma pracować na emerytury? Idź i powiedz emerytowi że mu się nie należy i że kasa którą dostaje to jest od obecnie pracujących i że jak ich nie będzie to nie dostanie ani złotówki.
Dodaj komentarz