Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Czwartek, 19 kwietnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Miejsca pamięci ziemi rawskiej

07.09.2016 - Rawa Mazowiecka - Kultura

Muzeum Ziemi Rawskiej zachęca, by przyjrzeć się lokalnej historii zza obiektywu. Konkurs fotograficzny „Miejsca pamięci ziemi rawskiej” skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu powiatu rawskiego. Prace można zgłaszać jeszcze do 12 września.

Konkurs wpisuje się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, którym w tym roku przyświeca hasło „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”.
Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć do siedziby muzeum od 3 do 5 zdjęć.

Organizator nie narzuca techniki wykonania fotografii. Mogą to być zdjęcia analogowe lub cyfrowe wykonane zarówno w technice czarno-białej, jak i kolorowej. Prace mogą przedstawiać różne obiekty lub ten sam obiekt w różnych ujęciach. Konieczne jest natomiast wywołanie wybranych prac. Format odbitek lub wydruków (wyłącznie na papierze fotograficznym!) nie może być mniejszy niż 15x21 centymetrów.

- Sfotografować można pomniki, obeliski, mogiły ludzi zasłużonych lub poległych w walkach narodowowyzwoleńczych, tablice pamiątkowe – podpowiadają pracownicy Muzeum Ziemi Rawskiej. – Ważne, aby dołączyć dokładny opis tego, co przedstawia fotografia, historię wydarzenia lub postaci z nią związanej. Premiowana będzie zarówno artystyczna jakość wykonanych zdjęć, jak również wysiłek włożony w poszukiwanie informacji o danym miejscu pamięci.

Zdjęcia należy dostarczyć do siedziby muzeum najpóźniej do poniedziałku, 12 września. Komisja konkursowa przyzna nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach – szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 17 września.

Regulamin konkursu dostępny jest w siedzibie MZR przy ul. Łowickiej. Zainteresowani uzyskają więcej informacji także pod numerem telefonu 781 700 503 lub drogą elektroniczną pisząc na adres muzeumziemirawskiej@tlen.pl. aka

Komentarze

Dodaj komentarz