Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

MIRBUD z tytułem „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa”

09.02.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Podczas gali wieńczącej IX edycję konferencji „Infrastruktura Polska & Budownictwo”  odbyło się (8.02) uroczyste wręczenie prestiżowych nagród „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa”, wśród laureatów znalazła się spółka ze Skierniewic MIRBUD S.A. Nagrody za szczególne osiągnięcia w branży dla spółek na rynku polskim zostały przyznane po raz trzeci.

Grono autorytetów sektora skupione w Kapitule Konkursowej wyłoniło laureatów i wyróżniło podmioty, które poprzez swoją strategię są liderami w danej kategorii. Kapituła w toku intensywnej i niezwykle merytorycznej debaty, w której udział wzięli wybitni specjaliści i przedstawiciele biznesu, przyznała MIRBUD S.A.  prestiżową nagrodę  w kategorii „Realizacja Roku” w dziedzinie Budownictwo kubaturowe, za projekt Hali w Gliwicach. Nagrodę w imieniu MIRBUD S.A. odebrał Paweł Korzeniowski, członek zarządu MIRBUD S.A.
– Bardzo nas cieszy ta nagroda i dziękujemy kapitule za to zaszczytne wyróżnienie. Budowa Hali w Gliwicach była dla nas wyjątkowym przedsięwzięciem – komentuje przyznanie nagrody Paweł Korzeniowski, członek zarządu MIRBUD S.A.

– Hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach to ciekawa bryła architektoniczna, która wyróżnia się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Na szczególną uwagę zasługuje nietuzinkowa, linowa konstrukcja dachu – mówi dalej Paweł Korzeniowski.
Powłoka dachu hali zamocowana została do 58 lin rozpiętych ortogonalnie i tworzących  siatkę o boku długości 4 metrów. Liny zostały zakotwione w żelbetowym pierścieniu o średnicy dochodzącej do 150 metrów i bardzo niewielkim przekroju, po czym naprężone tak, aby osiągnąć właściwy, charakterystyczny kształt dachu. Pierścień żelbetowy o nietuzinkowym, bo zakrzywionym we wszystkich płaszczyznach kształcie o długości całkowitej ponad 440 metrów, został zrealizowany na wysokości 22 metrów. Zostały w nim zabetonowane z dokładnością do 5 mm elementy do zakotwienia lin.

– Rozwiązania te pozwoliły uzyskać  zamierzone przez architekta niesłychanie lekkie, o niepowtarzalnym kształcie, zadaszenie. Należy wspomnieć także o wszystkich instalacjach i urządzeniach technologicznych obiektu, montowanych pod powłoką dachu hali głównej. Z uwagi na rozpiętość dachu i jego wysokość wszystkie te elementy, na które składało się kilkadziesiąt ton konstrukcji stalowej pomostów technicznych, kilkanaście kilometrów kabli i przewodów, rur, kanałów i innych elementów musiały być montowane z wykorzystaniem technik alpinistycznych – dodaje Paweł Korzeniowski.
Red.

Komentarze

Dodaj komentarz