Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

Miś uszatek od Andre

07.02.2018 - Żyrardów - Wiadomości

Andrzej Zawadzki z Mszczonowa jest coraz bardziej popularny, jego talent i wysiłek są podziwiane przez publiczność. Adnre, jak o sobie mówi, rzeźbi w drewnie, ogromnych rozmiarów starych chorych drzewach piłą pneumatyczną.

To nie lada sztuka, wymaga dużego poświęcenia i siły, jedna z pił Andre waży nawet 15 kg. Andrzej każdego dnia nie tylko trenuje formę artystyczną ale też fizyczną, wykonując 200 pompek. Wszystko dlatego by nie było nieprzyjemnych kontuzji.

Andre po tym jak rzeźbił do filmu Agnieszki Holland teraz zasłynął upiększaniem warszawskiego osiedla na Ochocie. Artysta w starych drzewach wyrzeźbił postaci bajkowe, znane i lubiane przez dzieci.

– Na Ochocie powstał plac baśniowy, by nie wycinać drzew chorych, zostały przeznaczone na tworzenie artystycznych pomysłów – mówi Małgorzata, żona Andrzeja Zawadzkiego.

Jest zatem miś uszatek, sowa z Harrego Pottera, która otrzymała imię Gertruda, takie samo jak starsza pani, która codziennie kibicowała Andrzejowi podczas pracy. Pojawił się też baśniowy krasnal w trawie, mrówka, motyl. Realizacja projektu rozpoczęła się w styczniu, jej pomysłodawczynią jest Barbara Laszczkowska. Dzieci są zachwycone, podobnie rodzice, których postacie bajkowe przenoszą w piękny świat młodych lat.

– Dzieci przytulają misia, przyglądają się, rzeźby budzą pozytywne emocje, są przyjazne. Ludzie chętnie przychodzą tam na spacer – podkreśla Małgorzata Zawadzka, która bardzo wspiera męża w twórczej pasji.
Justyna Napierała, fot. Andrzej Zawadzki

Komentarze

Dodaj komentarz