Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 14 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Najwyższy czas poszerzyć A2

18.04.2018 - Żyrardów - Wiadomości

Trasa A2 do poszerzenia przed wybudowaniem lotniska w Baranowie – zapowiedział wiceminister Marek Chodkiewicz. Wierzyć w deklarację? Padła jeszcze przed festiwalem ostatnich obietnic PiS, a o konieczności poszerzenia trasy mówi się od lat. Budowa kolejnego pasa na A2 to sprawa, która dotknie nas wszystkich.

O konieczności poszerzenia A2, czyli głównej drogi ze wschodu na zachód Polski, mówi się praktycznie od momentu gdy tą pojechały pierwsze samochody. Odcinek od Strykowa pod Łodzią do węzła Konotopa pod Warszawą jest przeciążony.

Nic dziwnego według badań Generalnego Pomiaru Ruchu przeprowadzonych jeszcze w 2015 roku dzienny ruch aut od węzła Łowicz – do węzła Skierniewice wynosił 38 726. Bliżej nas, czyli od węzła Skierniewice do węzła Wiskitki to już 40 829. Dalej na wschód po przecięciu drogi tzw. 50-tki dochodzi kolejne 5 tysięcy aut. Natomiast przez węzeł Konotopa przyjeżdżało ponad 75 tys. aut dziennie. Te badania są już nieaktualne.

Z zapytaniem o poszerzenie A2 wystąpił poseł Stanisław Tyszka z Kukiz 15. Odpowiedział mu wiceminister infrastruktury, Marek Chodkiewicz.
– Od odcinka autostrady A2 pozostającego w zarządzie GDDKiA, łączny szacunkowy koszt poszerzenia autostrady A2 o dodatkowe pasy ruchu na odcinku od węzła Łódź Północ (bez węzła) do węzła Konotopa (bez węzła) przewidywany jest na poziomie około 0,5 mld zł. Koszty te obejmują zarówno przygotowanie, jak i realizację inwestycji – czytamy w odpowiedzi dla posła.

Chodkiewicz dodał, że poszerzenie odcinka autostrady A2 pozostającego w zarządzie GDDKiA, uzależnione jest od dostępności środków – „w ramach limitów budżetowych w kolejnych latach zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym zadania”.
Włodzimierz Szczepański

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu "Głosu" w czwartek, 19 kwietnia, e-wydanie dostępne TUTAJ

Komentarze

Dodaj komentarz