Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 25 kwietnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Nikolka ma szansę stanąć na nóżkach

17.05.2017 - Skierniewice - Wiadomości

- Nie wiedziałam, że Nikolka będzie chora. Dopiero podczas porodu dowiedziałam się, że moja córeczka ma rozszczep kręgosłupa. Nie docierało do mnie to, co mówili lekarze – wspomina Monika Białek z Mikulina, mama 9-miesięcznej Nikolki.

Nikola urodziła się w sierpniu ubiegłego roku metodą cesarskiego cięcia. Zaraz po urodzeniu rozpoznano u niej przepuklinę oponowo-rdzeniową odcinka krzyżowo-lędźwiowego, potocznie nazywaną rozszczepem kręgosłupa. W pierwszej dobie życia przeprowadzono u niej operację kręgosłupa. Okazało się również, że po zamknięciu przepukliny Nikola ma wodogłowie, w związku z czym w trzecim tygodniu życia poddana została operacji wszczepienia zastawki.

Szansa na chodzenie jest. Rehabilitacja jest prowadzona niemal od urodzenia, więc dziewczynka ma duże szanse na to, że będzie samodzielna.

– Jest czucie w prawej nóżce, rusza obiema, zakładamy specjalne ortezki. Robimy wszystko, żeby ją postawić na nóżki i mam nadzieję, że to się uda – mówi mama dziewczynki. Nikolkę kuratelą objęła Łódzka Fundacja „Kolorowy Świat” opiekująca się maluchami, które tuż po narodzinach ciężko doświadczył los. Opiekuje się 350 dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi wadami rozwojowymi. To z myślą o nich i innych niepełnosprawnych dzieciach stworzono portal do obsługi subkont.

Aby wspomóc malutką Nikolkę można przesłać datek na konto Bank Pekao 76 1240 5527 1111 0010 6550 6010 z dopiskiem #80 lub poprzez stronę www.subkonto.org/profil/80-nikola-bialek. Beata Pierzchała

Komentarze

Dodaj komentarz