Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

O włos od tragedii

01.02.2018 - Skierniewice - Prawo i bezprawie

Tylko szybkiej interwencji sąsiadów zawdzięcza życie 73-letni mieszkaniec Złotej w gminie Głuchów. Kiedy w środę (31.01) sąsiedzi zauważyli, że mężczyzna nie pojawił się na podwórku i nie podjął codziennych czynności, zaniepokoili się.

– Mieszkający obok zaniepokoili się podejrzanym brakiem codziennej porannej aktywności sąsiada na swojej posesji – informuje Józef Stańczak, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Skierniewicach. – Oświetlenie nie było wyłączone, drób hodowlany nie wypuszczony. Zaniepokojeni odnaleźli poszkodowanego w jednym z pomieszczeń jego domu – dodaje.

Sąsiedzi zauważyli, że mężczyzna bardzo źle się czuje, od razu wyprowadzili go na zewnątrz, zaczęli wietrzyć mieszkanie oraz wezwali służby ratownicze. Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili w mieszkaniu podwyższony poziom zabójczego tlenku węgla.
– Mieszkanie ogrzewane było ustawionym na środku piecykiem węglowym typu grzybek, który połączony był z kominem długim metalowym przewodem dymowym. Prawdopodobnie nieszczelność metalowego przewodu dymowego była  powodem obecności tlenku węgla w mieszkaniu – wyjaśnia Józef Stańczak.

Wydano zakaz użytkowania urządzenia grzewczego i przewodów dymowych w budynku do czasu ich naprawy i dopuszczenia do użytkowania przez pracowników zakładu kominiarskiego. W działaniach ratowniczych uczestniczyli również strażacy z OSP KSRG w
Głuchowie i PSP w Skierniewicach oraz PSP z Rawy Mazowieckiej.
wk, Fot PSP Skierniewice

Komentarze

Dodaj komentarz