Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Czwartek, 19 kwietnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Odpowie za usiłowanie kradzieży damskiej torebki

01.09.2016 - Rawa Mazowiecka - Prawo i bezprawie

Policjanci zatrzymali 20-letniego rawianina, który 31 sierpnia rano próbował wyrwać kobiecie torebkę. Całe zajście widział przypadkowy świadek, który powiadomił policję.

Około godziny 7.25 dyżurny rawskiej policji został powiadomiony przez przypadkowego świadka, że na Placu Piłsudskiego młody mężczyzna próbuje wyrwać kobiecie torebkę. Mężczyzna dokładnie opisał wygląd sprawcy i kierunek, w który uciekał.

Policjanci, którzy podjęli pościg, zauważyli w parku miejskim mężczyznę, który odpowiadał opisowi podanemu przez świadka. Na widok radiowozu podejrzewany  zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 20-letniego rawianina. Był nietrzeźwy. Miał niemal promil alkoholu w organizmie. Policjanci dotarli także do pokrzywdzonej 57-latki. Kobieta potwierdziła, że kiedy przechodziła przez  Plac Piłsudskiego podbiegł do niej młody mężczyzna i szarpnął za pasek jej torby. Ponieważ trzymała torbę mocno,  nie zerwał jej z ramienia. Po tym uciekł. W torbie miała pieniądze i dokumenty. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Przyznał się, że próbował ukraść torebkę. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przypadek, w którym sprawca poniesie konsekwencje dzięki postawie przypadkowego świadka. Mężczyzna zauważył zdarzenie, natychmiast powiadomił policję, opisał wygląd sprawcy i kierunek, w którym ten uciekał. Dzięki tym informacjom funkcjonariusze  mogli podjąć natychmiastowe działania.  oprac. tomi

Komentarze

Dodaj komentarz