Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 12 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Opłaty za śmieci ostro w górę?

03.10.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Nawet o 50 procent więcej może kosztować od nowego roku odbiór śmieci od mieszkańców gminy Głuchów. Samorząd starał się znaleźć firmę, która zajęłaby się tym zadaniem od stycznia przyszłego roku, a tu nagle okazało się, że koszty drastycznie wzrosły.

Nie udało się znaleźć firmy, która przez najbliższe dwa lata odbierałaby śmieci od mieszkańców gminy Głuchów. Jedyne przedsiębiorstwo, które wystartowało do przetargu, zażądało tak wysokich pieniędzy, że zgoda na te warunki mogłaby spowodować nawet 50 procentowy wzrost opłat, jakie miesięcznie ponosić by musieli mieszkańcy.
– Nie było zgody radnych na podwyższanie opłat mieszkańcom i będziemy jeszcze raz próbować szukać chętnej firmy. Mam nadzieję, że jeśli pojawi się konkurencja, to uda się też obniżyć ceny – słyszmy w głuchowskim urzędzie gminy.

wk

Więcej o nieciekawej sytuacji śmieciowej w Głuchowie w najbliższym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” w czwartek, 4 października

Komentarze

Odpadowy (*.*.216.37) 03.10.2018 Zgłoś naruszenie
Nikt taniej nie będzie odbierać odpadów, skoro zmieniają się wytyczne dla firm odpadowych i sposoby gospodarowania to podwyżka 50% to dopiero początek. Spalarni w Polsce jest za mało, kary dla firm odpadowych ogromne. Nikt legalnie prowadzący działalność nie odbierze odpadów za małe pieniądze, paliwo drożeje, wynagrodzenie pracownika również więc powodzenia dla Urzędu...
Dodaj komentarz