Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Sobota, 17 listopada 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
plast-bud
jhm glowna3
jhm glowna1

Pacjenci w obronie lekarza

14.02.2018 - Rawa Mazowiecka - Wiadomości

Dr Nek Noori od dwóch tygodni nie pracuje w rawskim szpitalu. Zarząd spółki AMG Centrum Medyczne nie przedłużył z nim umowy. W obronie lekarza stanęli mieszkańcy. Pod protestem adresowanym do starosty podpisało się już kilkaset osób. Pacjenci chcą, by anestezjolog został przywrócony do pracy.

O powodach tego, że spółka zrezygnowała ze współpracy z anestezjologiem Nek Noori mówi wprost – Nie przedłużyli mi umowy, bo zawsze stałem po stronie pacjenta, bo nie zgadzałem się na kolejne oszczędności. Pisałem do dyrekcji, gdy brakowało leków i sprzętu – wylicza lekarz. – Nie bałem się mówić głośno o tym, co złego dzieje się w szpitalu, gdy zarządza nim spółka.
Nek Noori pracował w rawskim szpitalu 27 lat. To on tworzył pogotowie ratunkowe. Do ubiegłego roku był kierownikiem oddziału ratownictwa medycznego. Przez lata wyjeżdżał do pacjentów. Pracował też jako anestezjolog.

Za lekarzem, który w szpitalu św. Ducha nie pracuje od 1 lutego ujęli się mieszkańcy. W kilku punktach na terenie Rawy można znaleźć pismo, w którym autorzy petycji proszą starostwo o przywrócenie medyka do pracy. Pod petycją zebrano już kilkaset podpisów. „Apelujemy o znalezienie wyjścia z tej sytuacji. Żaden profesjonalny sprzęt nie zastąpi doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, o którą w tych czasach bardzo trudno. Ratujmy szpital, ratujmy nasze życie” – czytamy w piśmie adresowanym do starosty.
Joanna Kielak

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu (15.02) "Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy", e-wydanie TUTAJ

Komentarze

Dodaj komentarz