Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

PILNE! Substancje wybuchowe na Rawce [AKTUALIZACJA]

28.06.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Pojemniki z kwasem pikrynowym znaleziono na terenie byłych zakładów Rawent. Na miejscu pracują saperzy. Mieszkańcy ulicy Warszawskiej zostali ewakuowani.

Wczoraj (27.06) na terenie jednej z ostatnich firm, które znajdowały się składowaniem i przetwarzaniem odpadów firma wywożąca śmieci znalazła substancje możliwe do wykorzystywania do produkcji materiałów wybuchowych. Z naszych informacji wynika, że w budynku magazynowym odkryto również gotowe materiały wybuchowe.

Teren został od razu zabezpieczony przez policję. Na miejscu pracował prokurator. O całej sprawie zostały poinformowane służby wojewody. Prezydent Krzysztof Jażdżyk odmawia szczegółowych informacji. Potwierdza, że na terenie Rawentu dziś przed południem posiedzenie rozpoczął Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Zapaść mają decyzje dotyczące zabezpieczenia i wywiezienia niebezpiecznych substancji.

Samorządowiec mówi: – Niewątpliwie mamy do czynienia z sytuacją nadzwyczajną, potwierdzającą skalę problemu na Rawce oraz słuszność naszych decyzji o konieczności pilnego sprzątania odpadów z pieniędzy publicznych. Słuszne okazało się również zablokowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, który w konsekwencji umożliwił wyprowadzenie firm śmieciowych z miasta.

Przez całą noc terenu byłego Rawentu pilnowali policjanci oraz strażnicy miejscy.
anw

Komentarze

Dodaj komentarz