Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Wtorek, 19 czerwca 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Podpisz petycję o plac zabaw w Żyrardowie

09.12.2016 - Żyrardów - Wiadomości

Jako wzór placu zabaw podają Grodzisk Mazowiecki i Błonie. Są rodzicami, którzy w poszukiwaniu dobrego i bezpiecznego miejsca dla dzieci jeżdżą właśnie do tych miejscowości.  Chcą, by w Żyrardowie powstał plac z prawdziwego zdarzenia – przygotowali petycję, którą można podpisać m.in. na  Petycjeonline.com.

Zebrali pod nią już blisko 100 podpisów. Petycja jest odpowiedzią na apel prezydenta do mieszkańców,  o zgłaszania przez nich uwag do planowanej rewitalizacji Żyrardowa.

- Miasto , mimo tego,  iż jest piękne, nie  jest  niestety przyjazne dla dzieci, które szczególnie w lato cierpią na brak zajęć i nudzą się w przyblokowych piaskownicach. Dość często musimy również odwiedzać inne miejscowości, a to dlatego, żeby nasze pociechy miło i atrakcyjnie spędziły dzień – argumentują w petycji. -  Chcemy, by w naszym mieście  powstało plac, który będzie zarówno miejscem spotkać dzieci i młodzieży, a także ich rodziców. Stawiamy na integrację i dobrą zabawę. Pragniemy aby to miejsce było otoczone zielenią, odpowiednim nadzorem i monitoringiem. Pragniemy po prostu żeby nasze dzieci w końcu mogły spędzać czas w swoim rodzinnym mieście, żeby to miasto zapewniło im rozrywkę i prawidłowy rozwój.

Pomysłodawczyni petycji – Iga Gumieniak, jak i rodzice podpisujący się pod petycją i uzasadniający swoją akceptację dla pomysłu, wskazują miejsca, gdzie wymarzony plac mógłby powstać.

Szczególną uwagę zwracają na miejsca  otoczone zielenią m.in. okolice stawu św. Jana, czy obszar starego parku.

Petycję można podpisać wirtualnie na: http://www.petycjeonline.com/signatures/nowy_plac_zabaw_dla_dzieci_z_yrardowa/start/80 lub w wersji papierowej podczas Fabryki św. Mikołaja, która rusza jutro w Muzeum Lniarstwa (na stanowisku nr 61, po prawej stronie od wejścia). tekst i fot. Monika Duda-Gieryk
 
Więcej w najnowszym wydaniu „Głosu Żyrardowa  i Okolicy” (8 grudnia)

Komentarze

Dodaj komentarz