Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Potrzebna krew dla proboszcza z Rawki

06.11.2017 - Skierniewice - Wiadomości

Ks. Konrad Krupa, proboszcz parafii św. Józefa na osiedlu Rawka przeszedł operację tętniaka aorty. Stan jego zdrowia jest bardzo poważny. Obecnie duchowny znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej, a co pewien czas przechodzi zabieg przetoczenia krwi, stąd potrzeba dużych ilości tego drogocennego leku.

Ks. Konrad Krupa trafił do szpitala przed kilkunastoma dniami. Stan był poważny, dlatego lekarze w Skierniewicach podjęli decyzję o przetransportowaniu duchownego do Polikliniki MSWiA w Łodzi. Tu przeszedł operację tętniaka aorty. Obecnie znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej. Co pewien czas przetaczana jest księdzu krew, stąd potrzeba dużych ilości tego drogocennego leku. Z apelem pilnego oddawania krwi dla księdza zwrócił się do parafian ks. Jacek Bereziński, proboszcz w parafii NSPJ w Skierniewicach, zastępujący chorego proboszcza. W niedzielę (5.11) po mszach świętych w kościele na Rawce informował także o stanie zdrowia ks. Krupy.
 - Stan jest bardzo poważny, choć nie krytyczny – mówił ks. Jacek Bereziński. - Wczoraj rozmawiałem z ks. biskupem Wojciechem Osialem, który był w szpitalu w Łodzi. Ksiądz w dalszym ciągu jest w śpiączce farmakologicznej, a każda próba wybudzenia go przez lekarzy niestety kończy się niepowodzeniem. Organizm nie podejmuje żadnej pracy, stąd nie ma poprawy - informował.

Dla księdza ogłoszona została zbiórka krwi. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do punktu krwiodawstwa przy ul. Nowobielańskiej 61 w Skierniewicach, gdzie należy zaznaczyć, że krew oddawana jest dla ks. Konrada Krupy.
jm

Komentarze

canoe (*.*.28.51) 07.11.2017 Zgłoś naruszenie
Nie jest niusem i co? To znaczy, że jest gorszy? Widocznie krew jest potrzebna nadal.
Gałęziewska M Gałęziweska P. (*.*.131.50) 06.11.2017 Zgłoś naruszenie
Oddam szczerze od serca,gdy byłam w potrzebie Ksiadz tez mi pomógł
taki_tam_czytelnik (*.*.0.145) 06.11.2017 Zgłoś naruszenie
informacja była już podawana 28.10., a nawet 27.10. w innych parafiach, więc ten artykuł nie jest niusem...
Dodaj komentarz