Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 22 października 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Prokurator skazana za jazdę pod wpływem alkoholu

31.10.2017 - Skierniewice - Prawo i bezprawie

Obrona stanęła na stanowisku, że była już prokurator siadła za kierownicą pod wpływem alkoholu na wyraźne polecenie policji. Nie miała innego wyjścia, jak dostosować się do polecenia, mundurowi naruszyli przepisy kodeksu ruchu drogowego drugi raz, gdy wskazali do zaparkowania miejsce, w którym stawać, zgodnie z prawem, nie można - podnosił w mowie końcowej adwokat. Sąd nie znalazł zrozumienia dla argumentacji.

Wiosną minionego roku została zatrzymana w Dębowej Górze. W toku postępowania odmówiła składania zeznań, nie ustosunkowała się do stawianych zarzutów, nie stawiła się na procesie. Świadkami, których zeznania obciążyły byłą już prokurator, była dwójka policjantów skierniewickiej komendy.

W 16 kwietnia 2016 r., późnym popołudniem zostali wezwani na interwencję. W jednej z miejscowości położonych pod Skierniewicami doszło do awantury domowej, mieli być rozjemcami. Gdy dojechali do skrzyżowania z drogą od Skierniewic w kierunku Głuchowa okazało się, że na krzyżówce stoi osobowy opel. Policjantka, jak później zeznawali mundurowi, miała zatrąbić na kierowcę. Wówczas otworzyły się prawe drzwi auta, od strony pasażera, wysiadła z nich kobieta. W samochodzie z kolei osoba siedząca za kierownicą, próbowała zająć jej miejsce. Mundurowi, są zgodni, kobieta chciała obejść auto, usiąść na miejscu kierowcy, być może odjechać. Wysiedli z auta, zapytali co się dzieje, miała być wystraszona, przepraszała. Policjanci nie są zgodni, w którym momencie stwierdziła, że pozwoliła nastoletniemu synowi prowadzić samochód tylko przez chwilę. Policjantka zapytała, czy kobieta ma uprawnienia do prowadzenia pojazdu i czy może przejechać kilka metrów dalej, by poddać się kontroli.
Anna Wójcik-Brzezińska

Cały tekst dostępny w czwartkowym wydaniu (2.11) "Głosu Skierniewic i Okolicy"

Komentarze

kotka (*.*.0.140) 11.11.2017 Zgłoś naruszenie
Czy ta pani miała jakieś imię i pierwszą literę nazwiska? Jakoś dziwnie redaktorzy traktują prokuratorów inaczej, niż innych ludzi.
KOD (*.*.203.45) 07.11.2017 Zgłoś naruszenie
To ma być "dobra zmiana"?
Dodaj komentarz