Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Niedziela, 16 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Rafał Smalec dłużej w Unii

07.06.2018 - Skierniewice - Sport

Przed rokiem objął stery w czwartoligowej Unii Skierniewice. Po 12. miesiącach wprowadził swój zespół do III ligi. Trener Rafał Smalec ze skierniewickim klubem podpisał umowę na kolejny rok. – Porozumieliśmy się z trenerem, który podejmie wyzwanie prowadzenia zespołu w III lidze – mówi wiceprezes Unii – Sebastian Pazurek.

Z punktu widzenia kibica i obserwatora taki ruch ze strony klubu był formalnością.
– Będziemy dalej współpracować. Życie jest nieprzewidywalne, także trudno mi powiedzieć jak długo, rozmawialiśmy na razie o najbliższym sezonie – ocenia Rafał Smalec.

Trener Smalec potrafił stworzyć doskonałą atmosferę, która sprzyjała osiąganiu bardzo dobrych wyników. Skupił piłkarzy wokół celu, który postawił przed nimi jeszcze
przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018.
– O tym, co jest naszym celem rozmawialiśmy raz, przed rozpoczęciem rozgrywek. Później, w trakcie sezonu, oczywiście zerkaliśmy na tabelę, ale nie wracaliśmy do tematu. Chłopaki wiedzieli o co grają – podkreśla Rafał Smalec.

– Trener Smalec to wielki profesjonalista, zawsze jest przynajmniej godzinę przed treningiem i przygotowuje boisko do zajęć – podkreśla Patryk Bojańczyk, napastnik Unii. – Jest też bardzo ambitny. Ma dobre poczucie humoru, kiedy jest czas ciężkiej pracy to wszyscy wiedzą, że trzeba pracować, ale w czasie treningów jest też czas, żeby się pośmiać. To, że w drużynie jest świetna atmosfera też jest jego zasługa – dodaje.

Mimo, iż czwartoligowy sezon jeszcze trwa, trener już myśli o przyszłości. – Po przerwie, na pierwszym treningu, spotkamy się 4 lipca, sezon ruszy w weekend 11-12 sierpnia.
W klubie na pewno dojdzie do zmian kadrowych. – Będą zmiany na plus i na minus. Trwają rozmowy o wzmocnieniach, z kilkoma zawodnikami pewnie będziemy musieli się pożegnać. Chcemy przygotować do nowego sezonu optymalną kadrę – mówi trener Unii.
Unia w okresie przygotowawczym rozegra pięć sparingów.

Przypomnijmy Rafał Smalec zastąpił na stanowisku trenera Unii Kamila Sochę. Pracę rozpoczął 10 lipca. Zarząd przed byłym trenerem Pogoni Grodzisk Mazowiecki postawił cel w postaci awansu do III ligi. Opiekun czwartoligowca wywiązał się z zadania. Zespół Unii zapewnił sobie awans do III ligi już w 30. kolejce rozgrywek (na 4 serie gier przed końcem).

Rafał Smalec w przeszłości występował na boisku jako bramkarz. Przez większość kariery jako bramkarz Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Jako trener, zanim rozpoczął pracę w Unii, przez trzy sezony był trenerem czwartoligowej Mszczonowianki Mszczonów.
Tekst i fot. Adam Michalski

Komentarze

Dodaj komentarz