Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Rowerowe Skierniewice 20 minut darmo

13.06.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Zanim wypożyczymy rower w jednej z ulicznych stacji parkingowych, musimy założyć konto przez internet i wpłacić 20 złotych. Ale za to przez pierwsze 20 minut pojeździmy rowerem publicznym za darmo.

Urząd Marszałkowski w Łodzi wybrał spółkę NB Serwis z Warszawy jako wykonawcę projektu „Rowerowe Łódzkie” dla dziesięciu gmin województwa. Wśród nich są Skierniewice, gdzie zostanie uruchomionych 9 stacji dla 72 rowerów publicznych.

Projekt zakłada, że rower publiczny będzie dostępny dla każdego, a korzystanie z niego przez pierwsze 20 minut będzie bezpłatne. Nie oznacza to jednak, że obejdzie się bez wstępnych formalności. „Na dzień dobry” każdy zainteresowany będzie musiał się zarejestrować przez internet podając numer telefonu, imię, nazwisko i PESEL oraz wpłacić 20 złotych „na rozruch”. Warto pamiętać, że na koncie musi być zawsze minim 10 złotych, inaczej roweru nie wypożyczymy. Przyda się też instalacja aplikacji na smartfonie, dzięki której wypożyczenie będzie łatwiejsze. Gdy się z tym uporamy, elektrozamek zwolni rower i można jechać.

Potem będą naliczane opłaty, ściągane z konta użytkownika – do pełnej godziny złotówka, za drugą godzinę 3 złote, za trzecią i każdą kolejną po 5 złotych.

Stojaki z rowerami do wypożyczenia będą zlokalizowane przy ulicach: św. M. Kolbe, na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Nowobielańskiej, na skwerze przy ul. Szarych Szeregów, Makowskiej, Wita Stwosza, Rynek, Lipowej, Konwaliowej oraz na pl. Dworcowym.
Sławomir Burzyński, fot. Zorro2212/Wikipedia

Komentarze

Olaboga (*.*.1.42) 23.06.2018 Zgłoś naruszenie
A po co te rowery? Kto nie ma własnego roweru? Dużo bardziej przydały by się stojaki za zamkami na pozostawienie własnego roweru (a niech by i odpłatnie). Wydaje mi się, że pomysł nie wypali.
jaV (*.*.0.145) 23.06.2018 Zgłoś naruszenie
Ja nie mam roweru. I bardzo cieszy mnie ten pomysł. Uprzedzam pytanie, tak mogłabym sobie kupić, ale nie mam gdzie trzymać. Ot i cała sprawa.
Rowerroweremnarowerze (*.*.149.76) 24.06.2018 Zgłoś naruszenie
Czyli będzie można zmieniać rower na stacjach co 20 minut i jeździć za darmo? Od stacji do stacji itd? Wyczuwam, że może powstać taki trend...
rowerek (*.*.224.231) 26.06.2018 Zgłoś naruszenie
Raczej dopiero w 2019...
Dodaj komentarz