Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Niedziela, 22 lipca 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm skierki

Rozliczenia sezonu z poślizgiem

09.08.2017 - Skierniewice - Wiadomości

Spółdzielcy się niecierpliwią, zaraz połowa sierpnia, a wciąż nie doczekali się rozliczeń i co ważniejsze… zwrotów za ogrzewanie za miniony rok. Zarządzający spółdzielnią studzą emocje - rozliczenia w najbliższych dniach trafią do mieszkańców. Prezes Krzysztof Tułacz uspokaja: - Nie ma co doszukiwać się drugiego dna, chcę jedynie zwrócić uwagę, że w tym roku sezon grzewczy zakończyliśmy dopiero 5 maja.

- Do tej pory rozliczenia były najpóźniej w lipcu - słyszymy. - Spółdzielnia zwleka z rozliczeniami - interweniują członkowie SSM.

O sprawę zapytaliśmy w SSM. Tu usłyszeliśmy - nie ma opóźnienia, 70 proc. rozliczeń już mamy, wpływa druga tura, w pierwszej połowie miesiąca wszyscy otrzymają rozliczenia - mówi prezes Krzysztof Tułacz.

Zarządzający SSM przyznaje, że mieszkańcy dopytują już o rozliczenia. Odpowiedź dlaczego jeszcze ich nie dostali jest prosta: - Trzeba sobie uświadomić, że w tym roku ogrzewanie wyłączyliśmy dopiero 5 maja. Sezon był dłuższy, ale i czas rozliczeń trwał. Odczyty odbywały się w dwóch terminach, jeden nie wystarczył, by wszyscy dostosowali się do proponowanego kalendarza. Z kolei terminy musiały być ogłoszone z odpowiednim wyprzedzeniem, tak, by spółdzielcy mogli sobie odpowiednio zaplanować obowiązki. Nie zmienia to faktu, że 140 gospodarzy lokali mieszkania do odczytu udostępniło dopiero w trzecim - płatnym terminie - słyszymy.
Zdarzyło się, że właściciele nie reagowali też na trzecie wezwanie.

W przyszłym tygodniu rozliczenia za minioną zimę zaczną trafiać do mieszkańców. Na uregulowanie ewentualnych braków spółdzielcy mają czas do końca września. Oczywiście w szczególnych sytuacjach zainteresowani mogą zwrócić się do SSM z prośbą o rozłożenie płatności na raty.
anw

Więcej o rozliczeniach sezonu grzewczego w czwartkowym (10.08) Głosie Skierniewic

Komentarze

Dodaj komentarz