Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Wtorek, 19 czerwca 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Ruszają A i B klasa

25.08.2016 - Skierniewice - Sport

IV liga, klasa okręgowa już grają, teraz pora na najniższe ligi piłkarskie. W weekend (27-28.08) sezon 2016/2017 zainaugurują zespoły A i B-klasowe. To będzie ciekawy sezon. Wysokie aspiracje ma Pogoń Godzianów, odmłodzona Sierakowianka powalczy o środek tabeli. Formą błysnął beniaminek z Żelaznej. Sezon w najniższych ligach piłkarskich zapowiada się interesująco.

W sezonie 2015/2016 z A klasy do "okręgówki" awans wywalczył Zryw Wygoda i GLKS Wołucza. Trzecia była Pogoń Godzianów, która liczy na powtórzenie wyniku z minionego sezonu. - Dla nas celem jest gra o czołowe miejsca. W zespole nie doszło do zmian kadrowych, stopniowo wprowadzamy młodzież - zaznaczył u progu rozgrywek - Edward Lipiński prezes Pogoni. - Dwa pierwsze zespoły awansują, drużyny z miejsc 3-4 grają baraż o "okręgówkę" będziemy walczyć - zapowiedział prezes. Pogoń od października gra na nowym obiekcie, gdzie teraz trwają prace. - Od października mamy licencję na nowy obiekt. Teraz trwają prace przy sanitariatach i trybunach - dodał Edward Lipiński.

Ciekawie będzie także w B klasie. W związku z reformą ligi, na tym poziomie gra toczyć się będzie w ramach trzech grup. Awans do A klasy po sezonie 2016/2017 wywalczą mistrzowie grup.

Walkę o powrót do A klasy zapowiada prezes Rawki Bolimów. - W tym sezonie zagramy w grupie łowickiej i liczymy na awans. - Chłopaki chcą wrócić do A klasy. Sparing wygrywaliśmy, dobrze wypadliśmy także w Pucharze Starosty Skierniewickiego - podkreślił Robert Przyżycki. W zespole nie doszło do znaczących zmian kadrowych. Warto odnotować, iż po chorobie powrócił bramkarz Marcin Łukawski.

Więcej o inauguracji rozgrywek A i B klasy w najnowszym (25.08) numerze "Głosu Skierniewic i Okolicy". Tekst i fot. Adam Michalski

Komentarze

Dodaj komentarz