Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 25 kwietnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Są efekty psiej adopcji

04.01.2017 - Skierniewice - Wiadomości

LIPCE REYMONTOWSKIE Około 30 tysięcy złotych mniej wyda w tym roku na utrzymanie bezpańskich psów lipiecki urząd gminy. Taka oszczędność jest wynikiem wprowadzonych w ubiegłym roku przepisów, które pozwalają płacić osobom decydującym się na adopcje czworonogów.

O niemałym sukcesie mogą mówić w gminie Lipce Reymontowskie, w której udało się częściowo rozwiązać problem utrzymywania bezpańskich psów. Na początku ubiegłego roku radni Lipiec Reymontowskich podjęli decyzję, aby każdej osobie, która zgodzi się na adoptowanie przebywającego w schronisku psa płacić jednorazową zapomogę w wysokości 1 tysiąca złotych. Już w pierwszych miesiącach działania nowych przepisów okazało się, że chętnych na adopcję nie brakuje, nikt jednak nie spodziewał się aż takiego zainteresowania.

- Łącznie adoptowano już 10 przebywających w schronisku psów - mówi Leszek Kłąb z Urzędu Gminy Lipce Reymontowskie. - W ostatnich tygodniach znaleźli się nawet chętni z okolic Warszawy i Łodzi - dodaje.

Oznacza to, że obecnie na utrzymaniu urzędu znajduje się zaledwie 6 czworonogów. Biorąc pod uwagę dzienną stawkę żywieniową, która wynosi 7 złotych netto, gmina wyda w roku 2017 blisko 18400 złotych. Bez wprowadzenia adopcji kwota ta sięgała 49000 złotych.

Podobne zasady płacenia za adopcję psów wprowadzono również w gminie Skierniewice, jednak tu za przygarnięcie jednego czworonoga samorząd płaci nie 1 tysiąc, a 600 złotych. wk

Komentarze

Dodaj komentarz