Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Niedziela, 16 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

System solarny z turbinką

07.03.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Takich nowoczesnych znaków drogowych na ulicach Skierniewic jeszcze nie było. I raczej w najbliższym czasie więcej nie będzie, choć jak to przed wyborami, władza mówi: bezpieczeństwo ważniejsze od kosztów.

Przejście dla pieszych przez bardzo ruchliwą ulicę Rataja, na skrzyżowaniu z Mazowiecką, należy do najniebezpieczniejszych w mieście. Już wcześniej, by zmitygować niektórych kierowców, kilkaset metrów przed przejściem ustawiono urządzenie do pomiaru prędkości, które dziękuje kierowcom stosownym napisem, jeśli ci stosują się do przepisów ruchu.

To jednak za mało i ratusz ogłosił przetarg na montaż dwóch zestawów podświetlanego znaku, który będzie informował kierowców o przejściu. Jak się okazuje, to jest tak bardzo kosztowny zestaw znaków, że został przez urzędników niedoszacowany. Przed otwarciem ofert – wpłynęła tylko jedna – podano kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia: 70 tysięcy zł brutto. Tymczasem firma ze Słupca zażyczyła sobie ponad 85 tysięcy...
Tekst i fot. Sławomir Burzyński

Więcej na ten temat w czwartkowym wydaniu (8.03) "Głosu Skierniewic i Okolicy"

Komentarze

Redakcja (*.*.28.118) 08.03.2018 Zgłoś naruszenie
Dziękujemy za komentarz, postaramy się dowiedzieć.
Mieszkaniec Widoku (*.*.249.62) 10.03.2018 Zgłoś naruszenie
Największe zagrożenie w okolicy Gimnazjum nr 1 i SP nr 4 na ul. Szarych Szeregów sprawiają rodzice dowożący dzieci do szkoły. Samochody stają na przystanku autobusowym, okolicznych trawnikach, wjeżdżają pod transformator po przejściu dla pieszych itp. a straży miejskiej nie ma.
Z os.Widok (*.*.156.160) 07.03.2018 Zgłoś naruszenie
Mnie ciekawi KIEDY i czy JEST szansa,że Urząd Miasta ........Z A I N T E R E S U J E się bezpiecznym przejściem przy Gimnazjum Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr.4 ??? Z tego co wiem to naczelnik wydziału komunikacji UM nie widzi żadnego problemu.
Dodaj komentarz