Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 26 maja 2017
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl

Szkoła Podstawowa nr 5 i Gimnazjum nr 2 najlepsze w województwie

16.12.2016 - Skierniewice - Sport

Eliminacje wojewódzkie do Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół w Szachach odbyły się w Sieradzu, w minioną środę (14.12). Drużyny Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 2 Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących, w skład których wchodzą członkowie Klubu Szachowego "Piątka" Skierniewice, po raz kolejny i w pięknym stylu zdobyły złote medale.

W turnieju brało udział 12 szkół podstawowych i 11 gimnazjów z całego województwa. Rozegrano 7 rund szachów szybkich w czasie 15 minut na zawodnika. Obydwa skierniewickie zespoły wygrały wszystkie swoje mecze, zdobywając po 14 dużych punktów.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 wystąpiła w składzie: Jakub Mechliński, Mateusz Wysocki, Maria Sokół, Zuzanna Łukasik.

Gimnazjum nr 2 to: Radosław Psyk, Maciej Rak, Maciej Ciesielski, Weronika Psyk.
Podopieczni trenera Bogusława Bodera od wielu lat wiodą prym na szkolnych zawodach.

Oprócz drużyn skierniewickich, do mistrzostw Polski awansowali szachiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie oraz Gimnazjum nr 2 z Łowicza.

Za nami także turniej finałowy cyklu „90 Turniejów na 90-lecie Polskiego Związku Szachowego", który odbył się w Warszawie. Wzięli w nim udział zwycięzcy turniejów cyklu i zawodnicy wyznaczeni przez organizatorów. Bardzo dobrze wypadł zawodnik Klubu Szachowego "Piątka" Skierniewice Radosław Psyk. Zdobywając 6 punktów i zajął wysokie 2. miejsce. Radek przegrał tylko jedną partię ze zwycięzcą turnieju.

Na zdjęciach zwycięskie reprezentacje Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej nr 5 w Sieradzu oraz Radosław Psyk podczas turnieju finałowego cyklu „90 Turniejów na 90-lecie Polskiego Związku Szachowego". am, fot. KS "Piątka" Skierniewice