Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 20 września 2017
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

To już jest koniec uzdrowiska (?)

17.05.2017 - Skierniewice - Wiadomości

Odkąd prezydentem Skierniewic został Krzysztof Jażdżyk sprawa budowa uzdrowiska utknęła w miejscu. Przez ostatnie dwa i pół roku nie zapadły żadne decyzje, ani „za”, ani „przeciw” inwestycji. Nie było jasne co stanie się dalej. Aż do tego tygodnia…

Na początku tygodnia do Urzędu Gminy Maków dostarczono pismo od prezydenta Skierniewic, w którym prezydent informuje, że rezygnuje z pomysłu wybudowania uzdrowiska na granicy Skierniewic i Makowa.

- Z informacji od prezydenta nic nie wynika – mówi Jerzy Stankiewicz, wójt Makowa. – My nad tym projektem pracowaliśmy 10 lat, nie można go przekreślić jednym pismem. W tej sprawie zostały podjęte uchwały Rady Miasta Skierniewice i Rady Gminy Maków, które nadal obowiązują. Przeprowadzone zostały szerokie konsultacje społeczne i nie wyobrażam sobie, żeby teraz na podstawie jednego pisma można by to wszystko zmienić. Moje zdanie będzie takie, jakie będzie zdanie suwerena. Niech ludzie się wypowiedzą co na ten temat myślą. Ja nie mam nawet takich kompetencji, żeby w tej sprawie zajmować jakiekolwiek stanowisko. Beata Pierzchała, fot. arch.

Komentarze

Skierniewiczanin (*.*.129.138) 18.05.2017 Zgłoś naruszenie
Suweren w Skierniewicach sie wypowiedzial w wyborach 2,5 roku temu za konkretnym programem - KONIEC Z UZDROWISKIEM! To ten program wygral wiec czego jeszcze chce pan Stankiewicz?
wyborca (*.*.1.40) 18.05.2017 Zgłoś naruszenie
Wyborcy w 2014 popełnili błąd głosując na Jażdżyka. Trębski był jaki był ale więcej zrobił dla Skierniewic. Można nie zgadzać się z wizją uzdrowiska ale Jażdżyk przez prawie 3 lata urzędowania nic nie zrobił z poligonem a obiecywał. Kłamał jak zwykle i ludzie będą mu to pamiętać. Oby w 2018 przegrał wybory. Ja za nim tęsknił nie będę.
Skce (*.*.248.234) 19.05.2017 Zgłoś naruszenie
No zobaczymy w każdym razie uzdrowisko nie ma sensu jeśli w odległości 30km powstanie aquapark i park rozrywki.
Mario (*.*.41.220) 23.05.2017 Zgłoś naruszenie
Szanowny " wyborco " ... Jeżeli piszesz, że Jażdżyk nic nie zrobił przez prawie trzy lata z poligonem, to chyba nie jesteś w ogóle świadom , jaka jest prawna sytuacja na dzień dzisiejszy z terenem poligonu. A taki "pasztet" zostawił po sobie Twój GURU , czyli poprzedni Prezydent. Ten " Twój" obiecywał uzdrowisko przez siedem lat , a przez ten czas nie wyrwano tam choćby jednego krzaczka. Jeżeli nie widzisz człowieku , ile obecny Prezydent zrobił dla miasta od początku kadencji, to po prostu jesteś ślepy. Twój przez lata urzędowania "ściągnął" do Skierniewic 28 mln złotych, a nasz , przez 2,5 roku - 140 mln . Ty różnicy nie widzisz, bo przecież jesteś ślepy.........
ot tyle (*.*.43.4) 25.05.2017 Zgłoś naruszenie
"...przez lata urzędowania "ściągnął" do Skierniewic 28 mln złotych, a nasz , przez 2,5 roku - 140 mln . Ty różnicy nie widzisz, bo przecież jesteś ślepy......... i tu trzeba dodać ponieważ poprzednik na początku swojego urzędowania wywalił wszystkich fachowców i poobsadzał swojakami miernotami co pisma nie potrafili napisać .
kilka dat (*.*.54.117) 26.05.2017 Zgłoś naruszenie
Pan Trębski jest osobą, która uzdrowisko wymyśliła i pogrążyła jednocześnie. Gdyby - zamiast zapełniać szafy segregatorami - wybudował basen z wodą termalną, nikt ręki na uzdrowisko by nie podniósł. Mógł to zrobić tak, jak to zrobiono w Mszczonowie i Uniejowie, gdzie baseny oddano do użytku w 2008 roku, a budować zaczęto je rok lub dwa lata wcześniej (w zależności od miasta). Mszczonów - mimo planów budowy aquaparku - statusu uzdrowiska nie ma do dzisiaj, a Uniejów uzdrowiskiem został 4 lata po wybudowaniu basenów. Tak się nie stało i dlatego dzisiaj Uniejów i Mszczonów mają baseny i turystów, a Skierniewice mają koncepcję uzdrowiska.
wyborca (*.*.1.40) 26.05.2017 Zgłoś naruszenie
Co takiego dobrego wasz Jażdżyk zrobił? Obwodnica wschodnia miała być a na poligonie miały powstać zakłady pracy. Jak widać nie ma. Poczytajcie opinie mieszkańców na forum to się dowiecie co o nim sądzą. Jażdżyk przypomina mi Dudę. Dobrą kampanią wygrał wybory choć tak samo jak Duda nie nadaje się na to stanowisko.
Dodaj komentarz