Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Wtorek, 19 czerwca 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

To już jest koniec uzdrowiska (?)

17.05.2017 - Skierniewice - Wiadomości

Odkąd prezydentem Skierniewic został Krzysztof Jażdżyk sprawa budowa uzdrowiska utknęła w miejscu. Przez ostatnie dwa i pół roku nie zapadły żadne decyzje, ani „za”, ani „przeciw” inwestycji. Nie było jasne co stanie się dalej. Aż do tego tygodnia…

Na początku tygodnia do Urzędu Gminy Maków dostarczono pismo od prezydenta Skierniewic, w którym prezydent informuje, że rezygnuje z pomysłu wybudowania uzdrowiska na granicy Skierniewic i Makowa.

- Z informacji od prezydenta nic nie wynika – mówi Jerzy Stankiewicz, wójt Makowa. – My nad tym projektem pracowaliśmy 10 lat, nie można go przekreślić jednym pismem. W tej sprawie zostały podjęte uchwały Rady Miasta Skierniewice i Rady Gminy Maków, które nadal obowiązują. Przeprowadzone zostały szerokie konsultacje społeczne i nie wyobrażam sobie, żeby teraz na podstawie jednego pisma można by to wszystko zmienić. Moje zdanie będzie takie, jakie będzie zdanie suwerena. Niech ludzie się wypowiedzą co na ten temat myślą. Ja nie mam nawet takich kompetencji, żeby w tej sprawie zajmować jakiekolwiek stanowisko. Beata Pierzchała, fot. arch.

Komentarze

Jadwiga (*.*.190.115) 02.01.2018 Zgłoś naruszenie
Na uzdrowisko w skierniewicach czekaja nie tylko mieszkancy skierniewic lub ich okolic, ale tak ze zagraniczni goscie .Polonia zagraniczna co z nimi?Jak mi wiadomo chetnie robia takie urlopy poprawiajace zdrowie i regenerujace sily na dalsze lata pracy. To Polacy mieszkajacy w Niemczech ,Holandi itd.musza dluzej pracowac do emerytury niz obecnie polskie spoleczenstwo.Ja uwazam ze to sa nowe miejsca pracy ,przyplyw obcej waluty ,wieksze obroty w branzy handlowej ,sieciach restauracyjnych i innych temu podobnych branzach daje duza szanse na rozwoj i atrakcyjnosc miasta Skierniewice.Warto sie zastanowic !
Dodaj komentarz