Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Wtorek, 19 czerwca 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Ulica Bema z dofinansowaniem 1,7 mln zł

05.12.2016 - Żyrardów - Wiadomości

Miasto otrzymało 50 proc. dofinansowanie – 1 722 859,21 zł,  na budowę ulicy Bema w Żyrardowie na odcinku od ul. Reymonta do granicy miasta z gminą Radziejowice. Środki pochodzą  „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Drugie podejście samorządu do programu opłaciło się.

Wczoraj (30.11.) Wojewoda Mazowiecki ogłosił ostateczną listę rankingową projektów zgłoszonych w ramach tego programu. Jak informuje Nina Mirgos-Kilanowska, rzecznik ratusza, miasto  zajęło  wysokie 11 miejsce wśród 87 projektów gminnych, które ostatecznie znalazły się na liście rankingowej . Podczas naboru prowadzonego w 2016 r. łącznie na drogi gminne złożonych zostało 160 wniosków. 

Zadanie, które ma być zrealizowane w 2017 roku, obejmować będzie: budowę drogi dwupasmowej o szerokości pasa ruchu 3 m; budowę chodnika usytuowanego przy jezdni na odcinku od ul. Rolnej do granicy miasta z gminą Radziejowice oraz budowę chodnika odsuniętego od jezdni na odcinku od ul. Reymonta do ul. Rolnej, budowę  zjazdów z tych chodników czy  budowę ścieżki rowerowej usytuowanej poza jezdnią na odcinku od ul. Reymonta do ul. Rolnej.  Ta  zostanie włączona do istniejącego ciągu pieszo-rowerowego w ul. Reymonta. Ponadto w ramach zadania zbudowane zostaną elementy odwodnienia wgłębnego – wpusty kanalizacji deszczowej zlokalizowane w całości lub części poza jezdnią. Problem odwodnienia tego rejonu był poruszany w czasie  spotkań mieszkańców Osady Młyńskiej z władzami miasta oraz projektantami. Ulica Bema doczeka się też przebudowy skrzyżowania (z ul. Rolną i Sosnową) i oznakowania.  Całkowita kwota projektu 3 445 718,43 zł.

Już w ubiegłym roku miasto, w partnerstwie z powiatem żyrardowskim i gminą Radziejowice złożyło wniosek do „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2016” o dofinansowanie inwestycji. Ulica nie znalazła się  jednak na liście rankingowej ogłoszonej w styczniu br., ale samorząd od decyzji się odwołał i  zawalczył  o środki po raz drugi – kolejny wniosek złożył we wrześniu br.  oprac. md-g

Komentarze

Dodaj komentarz