Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 20 września 2017
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Ulica Bema z dofinansowaniem 1,7 mln zł

05.12.2016 - Żyrardów - Wiadomości

Miasto otrzymało 50 proc. dofinansowanie – 1 722 859,21 zł,  na budowę ulicy Bema w Żyrardowie na odcinku od ul. Reymonta do granicy miasta z gminą Radziejowice. Środki pochodzą  „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Drugie podejście samorządu do programu opłaciło się.

Wczoraj (30.11.) Wojewoda Mazowiecki ogłosił ostateczną listę rankingową projektów zgłoszonych w ramach tego programu. Jak informuje Nina Mirgos-Kilanowska, rzecznik ratusza, miasto  zajęło  wysokie 11 miejsce wśród 87 projektów gminnych, które ostatecznie znalazły się na liście rankingowej . Podczas naboru prowadzonego w 2016 r. łącznie na drogi gminne złożonych zostało 160 wniosków. 

Zadanie, które ma być zrealizowane w 2017 roku, obejmować będzie: budowę drogi dwupasmowej o szerokości pasa ruchu 3 m; budowę chodnika usytuowanego przy jezdni na odcinku od ul. Rolnej do granicy miasta z gminą Radziejowice oraz budowę chodnika odsuniętego od jezdni na odcinku od ul. Reymonta do ul. Rolnej, budowę  zjazdów z tych chodników czy  budowę ścieżki rowerowej usytuowanej poza jezdnią na odcinku od ul. Reymonta do ul. Rolnej.  Ta  zostanie włączona do istniejącego ciągu pieszo-rowerowego w ul. Reymonta. Ponadto w ramach zadania zbudowane zostaną elementy odwodnienia wgłębnego – wpusty kanalizacji deszczowej zlokalizowane w całości lub części poza jezdnią. Problem odwodnienia tego rejonu był poruszany w czasie  spotkań mieszkańców Osady Młyńskiej z władzami miasta oraz projektantami. Ulica Bema doczeka się też przebudowy skrzyżowania (z ul. Rolną i Sosnową) i oznakowania.  Całkowita kwota projektu 3 445 718,43 zł.

Już w ubiegłym roku miasto, w partnerstwie z powiatem żyrardowskim i gminą Radziejowice złożyło wniosek do „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2016” o dofinansowanie inwestycji. Ulica nie znalazła się  jednak na liście rankingowej ogłoszonej w styczniu br., ale samorząd od decyzji się odwołał i  zawalczył  o środki po raz drugi – kolejny wniosek złożył we wrześniu br.  oprac. md-g

Komentarze

Darek (*.*.151.178) 29.06.2017 Zgłoś naruszenie
Dzień Dobry ! Firma prowadzi pracę tragicznie.Nie ma możliwości wjazdu do Chrobot.Leśny objazd po deszczu to grzęzawisko.Zamiast odcinkowo prowadzić prace rozkopane jest wszystko,a stojące maszyny budowlane skutecznie uniemożliwjają dostanie się do objazdu.Robotnicy mają ubaw jak np. moja żona bała się,że nie zmieści się między ciężarówką,a rowem i poprosiła kierowce,aby lekko odjechał.Ten typowy "cebularz" odpowiedział z wdziękiem,że "z tymi babami to ...... itd".Tragedia całościowa.
Dodaj komentarz