Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 19 listopada 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
plast-bud
jhm glowna3
jhm glowna1

Uratował życie desperata

29.11.2017 - Rawa Mazowiecka - Wiadomości

W lipcu tego roku Krzysztof Majewski, dyspozytor z rawskiej KP PSP odebrał telefon od mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Opanowanie i dyplomacja strażaka pozwoliły uratować dzwoniącemu życie. Jego profesjonalizm został doceniony – właśnie odebrał tytuł „Najlepszego dyspozytora 2017 roku”.

Jako dziecko nie marzył o pracy w straży. Decyzję o wyborze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu podjął dopiero po szkole średniej.
– Trzeba było coś robić w życiu – mówi z uśmiechem Krzysztof Majewski. – Wybrałem straż pożarną i nie żałuję tej decyzji. Gdybym mógł cofnąć czas, na pewno bym jej nie zmienił.

Strażak, w lipcu tego roku, wykazał się ponadprzeciętną dyplomacją, opanowaniem i empatią. Na telefon alarmowy 998 zadzwonił mężczyzna, którzy przeżywał załamanie nerwowe. Myślał o samobójstwie.

– To nie była łatwa rozmowa, zwłaszcza, że nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką sytuacją – przyznaje Krzysztof Majewski. – Początkowo myślałem, że ktoś robi sobie psikusa. Po wymianie kilku zdań zorientowałem się jednak, że sprawa jest poważna. Koledzy, którzy razem ze mną siedzieli na punkcie starali się maksymalnie mi pomóc. To oni wezwali policję, pogotowie. Ja starałem się zrobić wszystko, żeby utrzymać połączenie...
Tekst i fot. Anna Kraćkowska

Cała historia w najnowszym wydaniu (30.11) "Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy"

Komentarze

Dodaj komentarz