Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 19 listopada 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
plast-bud
jhm glowna3
jhm glowna1

W pożarze stracili dom

25.01.2018 - Żyrardów - Wiadomości

W noc przed wigilią w pożarze stracili wszystko. –€“ To co się stało jest wielką tragedią ale cieszymy się, że nikt nie zginął a wystarczyło niewiele€“ –€“ mówi Magdalena Kruk, która feralnej nocy była w domu sama z dwójką dzieci.

Przypadkiem obudziła się i zobaczyła łunę światła i pomyślała, że mąż wrócił wcześniej z delegacji, odpalił samochód i jest tak jasno. Szybko jednak zorientowała się, że jest to ogień trawiący dach jej domu. Od razu krzyknęła do dzieci, żeby się ubrały i wyszły z domu. Po drodze do drzwi zgubiła telefon oświetlający całej trójce wyjście.
– Byłam zupełnie bezradna w tej ciemności, chciałam się tylko z dziećmi wydostać jak najszybciej na zewnątrz – opowiada kobieta.

Gdy wyszli na zewnątrz pożar był ogromny, tak zwana budowa kanadyjska spowodowała, że ogień rozprzestrzeniał się lawinowo.
–€“ To było okropne, widziałam jak płonie nasz dom, nasze życie –€“€“ mówi Magdalena Kruk.

Dom nie był ubezpieczony co oznaczało, że rodzina została z niczym. Pomoc ludzi okazała się tutaj bezcenna.

Sołtys Niemieryczewa Edward Mikulski zorganizował zbiórkę pieniędzy, podobnie parafie w Jeruzalu, Korabiewicach i Puszczy Mariańskiej.
–€“ €“Ludzie wspierają nas, nie ma dnia, żeby nie dzwonili, ofiarują meble, wpłacają pieniądze, jeden chłopiec przeznaczył dla nas wszystkie oszczędności zeszłego roku a sam jest w trudnej sytuacji, bo jego brat ciężko choruje, to ogromny dar serca€ –€“ mówi wzruszona Magdalena.

Teraz wraz z mężem przebywa u sąsiadów w położonych o kilka kilometrów Korabiewicach.
–€“ €“Mieszkamy wspólnie jest nam bardzo dobrze, chcę żeby Magda i jej mąż oraz dzieci czuli się jak u siebie w domu –€“ zapewnia sąsiadka, Katarzyna Mastalerz. –€“ €“Nasze dzieci się przyjaźnią –€“€“ dodaje pani Katarzyna.

Dzieci państwa Kruków – Ala i Jaś – przebywają aktualnie u rodziny w Szczecinie, ciągle dopytują o dom, mają świadomość tego co się stało, wiedzą też, że umarł ich ukochany kot.

–€“ Mamy kochanych ludzi wokół siebie, pani Franciszka jest jak nasza babcia, gotuje dla nas, wspiera nas całym sercem –€“ mówi o sąsiadce, Magdalena Kruk.

–€“ Podobnie sołtys i inne osoby. Przyjaciele zorganizowali zbiórkę publiczną. Potrzeba przynajmniej 250 tys. złotych by odbudować dom, właściwie postawić go na nowo –€“ przyznaje Łukasz Kruk.

Krukowie nie mają nic poza kilkoma książkami i ubraniami. Sprzęt domowy albo się spalił albo został zalany.

€“–€“ Zaczynamy od nowa. €“Dobrze, że mamy wokół siebie ludzi nas wspierających, oni są naszym cudem –€“€“ podkreśla mieszkanka Niemieryczewa.

Rodzina otrzymała pomoc od Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puszczy Mariańskiej w postaci zasiłku celowego oraz z programu dożywiania dzieci w szkołach.

Zbiórka publiczna dla państwa Kruków znajduje się pod adresem https://pomagam.pl/odbudujmy_dom.
Tekst i fot. Justyna Napierała

Komentarze

bydle (*.*.75.125) 08.02.2018 Zgłoś naruszenie
Jełop nawet poprawnie zdania nie umie sklecić - no ale cóż nie każdemu było dane skończyć podstawówkę. Specjalną. Ignorować i tyle - to typowe zawistne polactwo. Pewnie jak umierał Wojtyła matka świeczki w oknie paliła. Polska patologia spod nocnego.
.... (*.*.106.101) 25.01.2018 Zgłoś naruszenie
Jak długów narobili i żyli na kredycie to dom spłonoł tak jak te 2 samochody :( które długo stały pod domem
Dodaj komentarz