Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

W schronisku psów nie mordują

30.10.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Skierniewickie schronisko dla zwierząt trafiło na łamy ogólnopolskiego tygodnika. Autor tekstu opisuje seryjne mordowanie psów w prywatnych schroniska, ale dostało się też prowadzonej przez miasto placówce w Skierniewicach. W tygodniku można przeczytać, że w ostatnich dwóch latach ze wszystkich psów wyłapanych na ulicach do schroniska miało tracić zaledwie 2 procent, a pozostałe – 400 sztuk – uśpiono, bo jakoby pozwala na to regulamin porządku i czystości.


– To jakieś brednie – mówi Piotr Majka, prezes Zakładu Utrzymania Miasta, w którego strukturach działa samorządowe schronisko przy ulicy Pamiętnej. – Co miesiąc ratusz dostaje wykaz naszych psów, ponadto schronisko jest pod ścisłą kontrolą wolontariuszy. Gdybyśmy uśpili 400 zwierząt, to schronisko stałoby puste, tymczasem obecnie mamy około 250 psów, w tym 200 wyłapanych na terenie miasta. Reszta to psy z gmin, które mają z nami umowę – wyjaśnia.

Wyłapywaniem bezpańskich psów zajmują się pracownicy ZUM. Usypiane są jedynie wyjątkowo agresywne, które nie poddają się szkoleniu, a także ciężko ranne w wypadkach. Utylizuje je firma z Rawy Mazowieckiej.

***

W „Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Skierniewice” nie ma w ogóle zapisu, na który powołuje się autor tekstu w ogólnopolskim tygodniku – że każdy pies pozostający bez opieki w miejscu publicznym może zostać uśpiony.

***

Na zdjęciu Damian i Pimpek – w skierniewickim schronisku każdy pies ma swoje imię, które zapisane na kartce wisi na boksie.

Tekst i fot. Sławomir Burzyński


To jedynie fragment artykułu na ten temat. Całość znajduje się w najnowszym wydaniu (1.11) "Głosu Skierniewic i Okolicy", e-wydanie dostępne TUTAJ

Komentarze

Dodaj komentarz